שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

לא ממריאה: תעשיית התעופה של סין הפסידה ברבעון השני כמעט 5 מיליארד דולר

למרות שהשתלטה על המגפה מגזר התעופה של סין מתקשה להתאושש: הפסיד 34 מיליארד יואן (4.89 מיליארד דולר) ברבעון השני לאחר הפסד של 38.1 מיליארד יואן ברבעון בראשון. לאחרונה השיקו מספר חברות תעופה סיניות שורה של הנחות ומבצעים שמאפשרים לנוסעים נסיעה כמעט בלתי מוגבלת בתוך המדינה

שירות כלכליסט 09:5010.07.20
תעשיית התעופה של סין ירדה עמוק יותר לתחום האדום לאחר שהפסידה 34.25 מיליארד יואן (4.89 מיליארד דולר) ברבעון השני. הפסד מעט קטן יותר מברבעון הראשון.

 

 

ברבעון הראשון הפסיד מגזר התעופה הסיני 38.1 מיליארד יואן, כך על פי מידע שפורסם על ידי מינהל התעופה האזרחית של סין (CAAC) היום.

 

היינאן איירליינס. חברות התעופה הסיניות עדיין לא התאוששו היינאן איירליינס. חברות התעופה הסיניות עדיין לא התאוששו צילום: ערן גרנות

תעשיית התעופה של סין התאוששה מהר יותר מרוב המדינות שנפגעו על ידי וירוס הקורונה, בזכות התאוששות יציבה בתיירות הפנים לאחר שהושגה שליטה על המגפה.

 

אך מספרי הנוסעים מראים שהמגזר עדיין נמצא מתחת לרמות הפעילות של לפני מגפת הקורונה, כך על פי מידע רשמי עדכני. היקף הנוסעים ביוני ירד ב-42.4% לעומת יוני 2019, לרמה של 30.74 מיליון, ובמאי נרשמה ירידה של 52.6% לעומת מאי בשנה שעברה, כך על פי CAAC.

 

במחצית השנה הראשונה ירד מספר הנוסעים ב-45.8% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בניסיון להגדיל את תזרימי המזומנים השיקו לאחרונה מספר חברות תעופה סיניות שורה של הנחות ומבצעים שמאפשרים לנוסעים נסיעה כמעט בלתי מוגבלת בתוך המדינה.

 

חברת צ'יינה איסטרן איירליינז היתה הראשונה שהציעה בחודש יוני כרטיסים לנסיעה בלתי מוגבלת בסופי שבוע עד סוף השנה. המבצע עורר התלהבות גדולה בקרב ציבור הנוסעים ולכן חברות תעופה נוספות פעלו באופן דומה, ביניהן היינאן איירליינס שהציעה החודש כרטיסי טיסה שמאפשרים לקחת מספר בלתי מוגבל של טיסות אל ומהאי האינן - אתר תיירות טרופי פופולרי.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x