$
קורונה

בארזים נפלה: ברוקס בראדרס הגישה בקשה לפשיטת רגל – מנסה לאתר רוכש

רשת אופנת העילית שהוקמה ב-1818 והתגאתה בכך ש"הלבישה" 40 נשיאי אמריקאים ואינספור בנקאים בכירים בוול סטריט לא הצליחה לעמוד במהלומת הקורונה והגישה בקשה להגנה לפי צ'אפטר 11. מטרתה: לאתר רוכש חדש לרשת לאחר שהיא תצמצם את מספר חנויותיה

שירות כלכליסט 18:0308.07.20

שרשרת פשיטות הרגל של החברות שאינן עומדות בסערת הקורונה מגיעה היום לאחת הרשתות הוותיקות והיוקרתיות בארה"ב.

רשת אופנת העילית ברוקס בראדרס (Brooks Brothers) הגישה היום בקשה להגנת צ'אפטר 11 במסגרת הליך פשיטת רגל. השאיפה של הרשת היא להיכנס תחת הגנת בית משפט להליך מכירה ויציאה לדרך חדשה.  

סניף של רשת ברוקס בראדרז סניף של רשת ברוקס בראדרז צילום: שאטרסטוק

 

הרשת שהוקמה ב-1818 התגאתה בכך ש"הלבישה" 40 נשיאים אמריקאים ואינספור בנקאים בכירים. היא מונה כיום 500 חנויות ברחבי העולם ומעסיקה 4,025 עובדים – 250 מהחנויות הן בצפון אמריקה.

 

השנה האחרונה לא האירה פנים לברוקס, שהתקשתה לעתים להתמודד עם עלויות השכירות הגבוהות של חנויותיה. לנסיגה העקבית במכירות במהלך 2019 הצטרפה השנה המהלומה של המגיפה והסגר.

 

בחודש אפריל החלה החברה לבדוק איזה מבין החנויות שלה בצפון אמריקה יהיה כדאי לסגור ובינתיים החליטה על סגירה של 51 מהן.

 

דובר החברה מסר היום כי "במהלך השנה האחרונה, מועצת המנהלים של ברוקס בראדרס, הצוות הניהולי המוביל והיועצים הפיננסים והמשפטיים, בחנו כמה אסטרטגיות שימצבו את החברה לקראת הצלחה עתידית, כולל אפשרות מכירה פוטנציאלית של העסק".

 

נגיף הקורונה שיבש באופן מהותי את הבדיקות האסטרטגיות וגבה מחיר מהעסק שלנו", אמר עוד הדובר. ב-CNBC מדווחים שהרשת מעוררת עניין בקרב כמה רוכשות פוטנציאליות, אך הן מעדיפות לצאת למהלך רק לאחר צמצום מספר החנויות שלה.

 

"אנו בתהליך של איתור הבעלים – או קבוצת בעלים – שיוביל את המותג האייקוני ברוקס בראדרס לעתיד. זה חיוני שכל רוכש פוטנציאלי יישר קו עם ערכי הליבה, התרבות והשאיפות שלנו. פרטים נוספים על תהליך המכירה יימסרו בימים הקרובים", אמר עוד הדובר.

x