$
קורונה

ארה"ב: מקרה שני של כלב שנדבק בנגיף הקורונה

הכלב נבדק לנגיף לאחר שבעליו נדבקו. הוא הורדם לאחר שסבל מבעיות נוירולוגיות חריפות, שלפי הדיווחים לא נגרמו מהנגיף

שירות כלכליסט 13:0604.07.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

כלב במדינת ג'ורג'יה שבארה"ב הוא השני ממינו שנדבק בנגיף הקורונה, כך מסרו פקידי רפואה. לפי הדיווח ב-abc news, הכלב המעורב בן השש נבדק לאחר שבעליו נדבקו בנגיף, ולאחר שהחל להראות סימנים של בעיה נוירולוגית.

 

על המקרה דיווחה המחלקה לבריאות הציבור של ג'ורג'יה, בשיתוף מחלקת החקלאות במדינה, המכללה לרפואה וטרינרית באוניברסיטת ג'ורג'יה, המרכז לבקרה ולמניעת מחלות בארה"ב (CDC) ומשרד החקלאות של ארה"ב.

 

 

בדמו של הכלב נמצא SARS-CoV-2, הנגיף שגורם למחלת ה-Covid-19. הוא הורדם לאחר שהבעיות הנוירולוגיות החריפו. פקידים אמרו שהמחלה העצבית שממנה סבל לא נגרמה עקב הנגיף. על פי ההנחיות של המרכז למניעת התפשטות מחלות, המבוסס על מידע מוגבל שנאסף עד כה, הסיכון של חיות מחמד להפיץ את הנגיף "נחשב נמוך".

 

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: גטי

 

 

בתחילת אפריל דווח כי פנתרה בגן החיות של הברונקס בניו יורק נבדקה ונמצאה כנשאית של נגיף הקורונה. זהו המקרה הידוע הראשון של בעל חיים בארה"ב ושל פנתר במקום כלשהו שנדבק בנגיף, כך הודיע גן החיות עם היוודע המקרה.

 

הפנתרה בת הארבע ששמה נאדיה וכן שישה נמרים ואריות שחלו גם הם, נדבקו כנראה מעובד גן החיות שלא הראה תסמינים. בעל החיים הראשון החל להראות תסמינים ב-27 במרץ, אך כל הולכי-הארבע נמצאים במצב טוב וצפויים להתאושש. כך נמסר אז מגן החיות, שנסגר למבקרים ב-16 במרץ על רקע התפרצות נגיף הקורונה בניו יורק.

 

בתחילת מרץ פורסם כי גורמים בארגון הבריאות העולמי (WHO) מסרו כי כי כלב בהונג קונג נמצא כנשא של נגיף הקורונה. ד"ר מריה ואן קרקאובה, המנהלת הטכנית של תוכנית החירום של ארגון הבריאות העולמי, אמרה כי בדמו נמצאו רמות נמוכות של הנגיף.

x