$
קורונה

האיחוד האירופי אישר את השימוש ברמדסיביר לטיפול בקורונה

נציבת הבריאות של האיחוד: "נהפוך כל אבן במאמצים שלנו להבטיח טיפול יעיל או חיסון נגד הקורונה"; מוקדם יותר השבוע פורסם כי ארה"ב רכשה מהיצרנית גיליאד כמעט את כל המלאי של התרופה

שירות כלכליסט 17:3703.07.20

הנציבות האירופית אישרה היום לשימוש במדינות האיחוד את התרופה רמדסיביר, המשמשת לטיפול בקורונה; זאת, ימים ספורים לאחר שנודע כי ארה"ב קנתה מהיצרנית גיליאד כמעט את כל המלאי לחודשים הקרובים. 

 

"נהפוך כל אבן במאמצים שלנו להבטיח טיפול יעיל או חיסון נגד הקורונה", אמרה נציבת הבריאות של האיחוד האירופי, סטלה קיריאקידס.

 

רמדסיביר היא התרופה היחידה המשמשת כיום לטיפול בקורונה שקיבלה אור ירוק באיחוד האירופי. 

 

האישור היום התקבל בעקבות המלצת סוכנות התרופות האירופית מהשבוע שעבר, על שימוש בתרופה במקרים בהם חולים נזקקים לסיוע בנשימה.  

 

 

רמדסיביר רמדסיביר צילום: אי פי איי

 

אתמול הודיעה הנציבות האירופית כי החלה במגעים עם גיליאד על רכישת מנות של התרופה. זאת, לאחר שארה"ב הבטיחה לעצמה 500 אלף מנות  - כמעט כל המלאי שהחברה יכולה לייצר ביולי-ספטמבר. 

 

המהלך של ארה"ב עורר ביקורת ציבורית - בטענה כי לא יישארו מנות מהתרופה לשימוש במדינות אחרות.

 

רמדסיביר היא תרופה ניסיונית, שנועדה במקור לטיפול בחולי צהבת C. לאחר שהתברר כי אינה יעילה, היא נוסתה על חולי אבולה - אך גם במקרה זה התברר כי אינה יעילה.

 

עם זאת התרופה הוכיחה את עצמה בטיפול בסארס, וכעת בקורונה - היא הפחיתה את זמן ההבראה של חולים שסבלו מבעיות נשימה.

 

מוקדם יותר השבוע הודיעה גיליאד כי תגבה מהממשל האמריקאי וממדינות מפותחות אחרות 390 דולר עבור בקבוקון של רמדסיביר. מדובר בתשלום של 2,340 דולר לטיפול של חמישה ימים.

 

רמדסיביר אושרה לשימוש בבריטניה בסוף מאי.   

x