שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

"המאדאם של ג'פרי אפשטיין" נעצרה

גיליין מקסוול, בת זוגו לשעבר של עבריין המין ג'פרי אפשטיין, נעצרה על ידי ה-FBI בניו המפשייר. היא מואשמת בשישה סעיפים, בהם הסעת קטינות ושידולן "לקיים פעולות מין לא חוקיות"

שירות כלכליסט 17:3102.07.20

גיליין מקסוול, שהואשמה בגיוס נערות לצרכיו המיניים של המיליארדר ג'פרי אפשטיין, נעצרה על ידי הבולשת הפדרלית בארה"ב (FBI) בגין מעורבות בפרשת הסחר בנשים. מקסוול נעצרה בניו המפשייר בסביבות השעה 8:30 (לפי שעון מקומי) וצפויה להופיע בבית משפט פדרלי בהמשך היום.

 

 

לפי כתב האישום נגדה, מקסוול מואשמת בקשירת קשר לשידול קטינות לקיים פעולות מין לא חוקיות, שידול קטינה לקיים פעולות מין לא חוקיות, קשירת קשר להסיע קטינות במטרה לקיים פעילות מינית פלילית ובהסעה של קטינה במטרה לקיים פעילות מינית פלילית. היא מואשמת גם בשני סעיפים של שבועת שקר.

 

מקסוול חיה עם אפשטיין במשך שנים וזכתה לכינוי "המאדאם של ג'פרי אפשטיין". מלבד גיוס נערות עבורו, היא גם שימשה במקביל מנהלת משק הבית שלו ומארגנת אירועים חברתיים.

 

אפשטיין שם קץ לחייו בשנה שעברה בתאו בבית מעצר פדרלי בניו יורק, בעודו ממתין למשפט באשמת עבירות מין.

 

מקסוול ואפשטיין
מקסוול ואפשטיין צילום: גטי אימג'ס

 

נשים רבות האשימו את מקסוול שגייסה אותן כדי להעניק עיסויים לאפשטיין, במהלכם אולצו גם לקיים יחסי מין. מקסוול הכחישה שוב ושוב את הטענות נגדה, וההאשמות נגדה לא הובילו לאישום פלילי נגדה, עד היום.

 

אחת המתלוננות נגד אפשטיין, וירג'יניה רוברטס ג'ופרה, תיארה בפירוט את התפקיד לכאורה של מקסוול ברשת הסחר המיני. ג'ופרה אמרה כי כשהייתה בת 15 עבדה במועדון מאר-א-לאגו, בבעלותו של הנשיא לעתיד דונלד טראמפ, כשמקסוול ניגשה אליה והציעה לה דרך להרוויח כסף טוב - לעשות מסאז' ולהכיר את אפשטיין, גבר שלדבריה יכול להעניק לה עתיד מבטיח.

 

 

גיליין מקסוול גיליין מקסוול צילום: בלומברג

 

ג'ופרה אמרה עוד כי אומנה על ידי מקסוול ואפשטיין "להפוך להיות כל מה שגבר ארצה שאהיה", ושהוטסה במטוסים הפרטיים של אפשטיין לדירות ולאחוזות היוקרה שלו בניו מקסיקו, באיי הבתולה, בפריז ובניו יורק.

 

לדבריה, מקסוול ארגנה מפגשים מיניים בלונדון ובמקומות אחרים שבהם נכח הנסיך אנדרו, בנה של המלכה אליזבת. "ג'יסליין מקסוול הייתה מעורבת רבות בסרסרות. הבנתי שהיא אישה מאוד חזקה", הוסיפה ג'ופרה. "היא השתמשה בכסף של אפשטיין והוא השתמש בשם שלה ובקשריה כדי להשיג כוח ויוקרה".

 

מקסוול, בת 58, היא בתו של המוציא לאור היהודי רוברט מקסוול. מקסוול האב פעל גם בישראל והיה בין היתר בעלי "כתר" ו"מעריב", עד שב-1990 החלו דיווחים על קריסת עסקיו. שנה לאחר מכן הוא נעלם במהלך הפלגה ביאכטה שלו "ליידי גיליין" (על שם הבת), ויממה לאחר תחילת החיפושים נמצאה גופתו. לאחר מותו התברר כי בניסיון למזער את חובותיו בזז את כספי הפנסיה של עובדיו והותיר אותם ללא כל זכויות.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x