$
קורונה

דיווח שוטף

ראש ממשלת רוסיה: נקצה 26 מיליארד דולר למאבק בקורונה

בריטניה מסירה את האיסור על טיסות לכ-90 מדינות; רוסיה: מספר הנדבקים בקורונה עבר את ה-660 אלף, יותר מ-9,700 מתו מהנגיף; שיא נדבקים יומי בקורונה בארה"ב - כ-53 אלף בני אדם, 706 חולים מתו; פולין: מחנה ההשמדה אושוויץ נפתח מחדש למבקרים; העבודה מהבית הורידה את מחירי השכירות למגורים בסן פרנסיסקו - יש מעבר לשכונות יותר מרוחקות

כלכליסט ו-ynet 14:0402.07.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

מקסיקו לראשונה בעשירייה הראשונה, עשר המדינות עם מספר הנדבקים הגבוה ביותר-

 

 

 

חולי קורונה בעולם, כל המדינות בפילוח לפי יבשות-

 

 

14:05 - ראש ממשלת רוסיה: שוקלים הקצאת 26 מיליארד דולר למאבק בקורונה

 

ראש ממשלת רוסיה מיכאיל משוסטין אמר כי ביום חמישי הממשלה תשקול להגדיל את ההוצאות התקציביות ב -1.8 טריליון רובל (25.6 מיליארד דולר) למאבק בנגיף הקורונוב ולתמיכה בכלכלה, כך מדווחת רויטרס.

 

13:55 - העבודה מהבית הורידה את מחירי השכירות למגורים בסן פרנסיסקו

 

העבודה מהבית עזרה להוריד את מחירי השכירות למגורים בסן פרנסיסקו, הנחשבים הגבוהים ביותר בארה"ב. על פי אתר הנדל"ן Zumper, מחיר השכירות לדירת שני חדרים בסן פרנסיסקו נפל ב-12% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. ירידות דומות נרשמו גם במאונטן ויו ובפאלו אלטו, שנחשבים למקומות המגורים המועדפים על עובדי ההיי טק בשל קרבתם למשרדים. אולם, מכיוון שאין כרגע נסיעות למשרד העובדים מעדיפים לעבור לגור בשכונות מרוחקות אך זולות יותר, ולכן הירידה במחירים. עם זאת, גם לאחר הירידה בשכירות, הממוצע לדירת 2 חדרים בסן פרנסיסקו עומד על 3,280 דולר כך שהיא נותרה העיר עם השכירות הגבוהה ביותר בארה"ב, כשאחריה מדורגות ניו יורק, בוסטון, סן חוזה ואוקלנד. בהתאם, סקר שנערך לאחרונה מצא כי 28% מתושבי אזור מפרץ סן פרנסיסקו שיכולים לעבוד מהבית מתכוונים לעזוב את האזור היקר למגורים, ואילו 27% מתכוונים לעזוב את מדינת קליפורניה. (ליטל סמט) 

 

 

סן פרנסיסקו סן פרנסיסקו צילום: Juan Salamanca/Pixabay

 

13:10 - בריטניה מסירה את האיסור על טיסות לכ-90 מדינות

 

מיום שני הקרוב יוכלו הבריטים לצאת לכ-90 מדינות, ללא צורך בהסגר למשך 14 יום בשיבה לבריטניה. משרד החוץ צפוי לבטל את האיסור על נסיעות שאינן מוגדרות "חיוניות" כמעט לכל מדינות האיחוד, לטריטוריות הבריטיות כמו ברמודה וגיברלטר ואוסטרליה וניו זילנד. גם טורקיה צפויה להיכלל ברשימה.

 

 

נמל התעופה הית'רו  בימי ההשבתה נמל התעופה הית'רו בימי ההשבתה צילום: רויטרס

 

12:33 - פולין: מחנה ההשמדה אושוויץ נפתח מחדש למבקרים

 

מחנה ההשמדה אושוויץ נפתח אתמול (ד') מחדש למבקרים, לאחר שנסגר ב-12 במרץ בשל הגבלות הקורונה. המקום נפתח מחדש תחת הגבלות, כולל שמירה על מרחק, עטיית מסכות וההליכה במסלול שמותרת רק לכיוון אחד. כמו כן, בסיורים יכולים להשתתף עד 15 מבקרים. פירוש הדבר, שההכנסות מהסיורים יצומצמו בחצי.

 

אושוויץ אושוויץ צילום: בלומברג

 

הסגירה וביטול הסיורים המודרכים היוו מכה פיננסית קשה ובאתר ההנצחה ניצלו את חודשי הסגר לנסות ולגייס תרומות. "אנחנו פונים לכל מי שמעוניין לשמר את הזיכרון", נכתב באתר המקום. מרבית עבודות התחזוקה והשימור במקום ממומנות מהסיורים המוזמנים מראש, המועברים ב-19 שפות. גם 328 המדריכים שמעבירים סיורים יומיים מצאו עמם ללא עבודה מאז הסגירה. עם זאת, אין כוונה להתחיל ולגבות דמי כניסה לאתר עצמו.

 

בנוסף, בניגוד למוזיאונים רבים אחרים שהחלו להציע סיורים וירטואליים במקום הסיורים הפיסיים שבוטלו, מנהלי אושוויץ טוענים כי זו אינה אפשרות ממשית למקום. "המסר הדיגיטלי לא יכול להחליף את הקשר הבינאישי, את האינטימיות הנוצרת ואת מבטי הזוועה שאנשים חולקים כשהם עומדים על אדמות אשוויץ", הסביר לאתר DW הגרמני כריסטוף היובנר, סגן נשיא ארגון אושוויץ הבינלאומי. (ליטל סמט)

 

11:50 - רוסיה: מספרי נבדקי הקורנה עבר את ה-660 אלף, יותר מ-9,700 מתו מהנגיף

 

רוסיה דיווחה היום על 6,760 מקרים חדשים של נדבקים בנגיף הקורונה מה שמעלה את מספרם הכולל ל-661,165.  הרשויות אמרו כי 147 בני אדם מתו ביממה האחרונה, מה שהביא את מספר המתים מהנגיף ל -9,683.

 

11:30 - יפן: 100 נדבקים חדשים בטוקיו ביממה האחרונה

 

הרשויות בעיר הציבור יעד של עד 20 נדבקים חדשים ביום, אולם בעקבות הסרת מצב החירום ב- 25 במאי, המספר מטפס מ-50 ומעלה.

 

 

טוקיו טוקיו צילום: רויטרס

 

11:27 - אפגניסטן: מספר מקרי המוות עלה ליותר מ-800 לאחר 33 מתים היום

 

משרד הבריאות מסר כי 190 נדבקים חדשים התגלו ביממה האחרונה ומספרי הכולל של החולים עומד על 32,022. 

 

11:25 - הודו יותר מ- 600 אלף נדבקים חדשים ביממה האחרונה

 

עד כה מתו במדינה כ-18 אלף מנגיף הקורונה. הודו היא המדינה הרביעית  בעולם במספר המתים מהנגיף.

 

 

בדיקת קורונה בהודו בדיקת קורונה בהודו צילום: אי אף פי

 

07:00 - שיא נדבקים יומי בארה"ב: כ-53 אלף בני אדם אובחנו

 

מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס עולה כי ביממה האחרונה נרשם שיא נדבקים יומי בארצות הברית. 52,898 בני אדם אובחנו כחולי קורונה ב-24 השעות האחרונות ו-706 חולים מתו. עד כה אובחנו בארה"ב כ-2.7 מיליון נשאים, מתוכם מתו יותר מ-128 אלף בני אדם.

 

06:50 - בגרמניה אובחנו ביממה האחרונה 503 נדבקים חדשים בקורונה

 

 

חיטוי ברכבת התחתית בניו יורק חיטוי ברכבת התחתית בניו יורק צילום: איי אף פי

 

06:45 - שר הבריאות של ניו זילנד התפטר מתפקידו: "תפקודי פוגע במאבק בקורונה"

 

שר הבריאות של ניו זילנד, דייויד קלארק התפטר מתפקידו. "זה נהיה ברור עבורי שהמשכתי בתפקיד פוגעת בתגובת הממשלה במאבק בקורונה ובמגפה העולמית", אמר קלארק במסיבת עיתונאים. הוא ציין כי ראש הממשלה ג'סינדה ארדרן קיבלה את התפטרותו. הוא הציע לסיים את תפקידו כבר בתחילת חודש אפריל, לאחר

שנתפס מפר את הסגר שהוטל במדינה - לאחר מכן התנצל וכינה את עצמו "אידיוט".

 

06:30 - הקורונה בברזיל: יותר מ-60 אלף מתו, 45 אלף אובחנו כנשאים ביממה

 

משרד הבריאות של ברזיל עדכן כי ביממה האחרונה מתו עוד 1,016 חולי קורונה ובכך עלה מניין המתים ל-60,610 בני אדם. מספר המקרים המאובחנים עלה ביותר מ-45 אלף ועומד כעת על 1.44 מיליון נשאים. מדובר בירידה בנתוני התמותה בהשוואה ליממה הקודמת (1,280 קורבנות), אך עלייה בנתוני התחלואה (כ-33 אלף אובחנו).

 

 

הפגנה של עובדי רפואה מקסיקו סיטי במחאה על חוסר בציוד הפגנה של עובדי רפואה מקסיקו סיטי במחאה על חוסר בציוד צילום: אם סי טי

 

 

x