$
קורונה

גייטס: "ארה"ב אפילו לא קרובה לעשות כל מה שניתן כדי להיאבק בקורונה"

המיליארדר הפילנטרופ בביקורת על טראמפ: "התגובה העולמית למגיפה אינה אופטימלית בשל היעדר מנהיגות מצד וושינגטון"; גייטס ציין כי הוא נמצא בקשר רציף עם ד"ר אנתוני פאוצ'י - החבר הבכיר בצוות הבית הלבן למאבק בקורונה

שירות כלכליסט 18:1226.06.20

ארה"ב "אפילו אינה קרובה" לעשות כל מה שניתן כדי להיאבק בקורונה, והתגובה העולמית למגיפה אינה אופטימלית בשל היעדר מנהיגות מצד וושינגטון. כך אמר היום המיליארדר ומייסד מיקרוסופט ביל גייטס.

 

"ארה"ב לא הפגינה מנהיגות, מבחינת מסרים ותיאום, שהיית מצפה לה. אני עדיין מאוכזב מאוד. ללא מנהיגות אמריקאית, קשה לגבש תגובה למגיפה, וכעת הנטל עובר למדינות המתפתחות", אמר גייטס בראיון ל-CNN. 

 

המיליארדר הפילנתרופ אמר כי הוא מדבר באופן קבוע עם ד"ר אנתוני פאוצ'י, מנהל המכון האמריקאי הלאומי למחלות מידבקות והחבר הבכיר בצוות הבית הלבן למלחמה בקורונה. גייטס אף רמז כי הוא מדבר עם פאוצ'י יותר מאשר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. פאוצ'י אמר מוקדם יותר החודש כי לא דיבר עם טראמפ במשך שבועיים.

 

 

ביל גייטס ביל גייטס צילום: בלומברג

 

גייטס אמר כי יש התקדמות אמיתית בכל הנוגע לטיפול בקוביד-19, דבר שעשוי להוריד את שיעור התמותה מהמחלה. הוא גם הפגין אופטימיות בכל הנוגע לפיתוח חיסון לקורונה, אך הזהיר כי הבעיה הגדולה ביותר תהיה לשכנע מתנגדי חיסונים לקחת אותו. 

 

"לא פשוט לבנות מסד נתונים שיגדיל את הביטחון לגבי החיסון, אמר. עם זאת הוא משוכנע כי בסופו של דבר, רוב האנשים יבחרו להתחסן. 

 

בתחילת אפריל הודיע גייטס כי ישקיע מיליארדי דולרים בהקמת מפעלים עבור שבע חברות שמפתחות חיסונים לנגיף הקורונה.

 

 

 

x