עולם

גם הייטקיסטים בישראל על הכוונת: טראמפ הטיל הגבלות חדשות על ויזות עבודה לארה"ב

ההגבלות נוגעות לאישורים להעברת עובדים ממשרדים בחו"ל ולעובדים במקצועות ייחודיים וענקיות טכנולוגיה אמריקאיות מרבות להשתמש בהן. נשיא ארה"ב הבהיר כי הגבלת כניסת מהגרים למדינה אמורה לסייע לעובדים אמריקאים. ההחלטה גררה ביקורות רבות ובכירים בתחומים העסקיים טוענים כי היא תוריד את התחרותיות של ארה"ב. מנכ"ל גוגל: "נמשיך לעמוד לצד מהגרים כדי להרחיב הזדמנויות לכולם"

שירות כלכליסט 11:1123.06.20
נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ הציג אתמול הגבלות חדשות על ויזות עבודה לארה"ב. המהלך מגיע כחלק ממאמץ של הממשל להגביל כניסת מהגרים למדינה ולעזור לעובדים אמריקאים שנפגעו מהקורונה. על כך מדווחת רשת החדשות CNN.

 

"יש לנו אחריות מוסרית ליצור מערכת הגירה שתגן על החיים והעבודות של האזרחים שלנו", אמר טראמפ.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "ליצור מערכת הגירה שתגן על העבודות של האזרחים שלנו" נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. "ליצור מערכת הגירה שתגן על העבודות של האזרחים שלנו" צילום: איי פי

באפריל טראמפ חתם על הגבלת ויזות למהגרים מחוץ לארה"ב שמחפשים להגר באופן חוקי למדינה אך כלל כמה יוצאים מהכלל. תוקף החתימה היה אמור לפוג, אולם כעת יוארך עד סוף 2020 ויורחב כדי לכלול גם מספר ויזות לאורחי עבודה.

 

בין ויזות העבודה החדשות שהמוגבלות נמצאות ה-1-L וה-B-1H. אחת מיועדת להעברת עובדים ממשרדים בחו"ל ושניה לעובדים במקצועות ייחודיים. שתיהן פופולאריות בקרב ענקיות טכנולוגיה אמריקאיות.

 

המהלך גרר ביקורות רבות, בעוד בכירים עסקיים טוענים כי הוא יוריד את התחרותיות של ארה"ב. "הגירה תרמה לאין שיעור להצלחה הכלכלית של אמריקה והפכה אותה למובילה בתחום הטכנולוגי, כמו גם את גוגל לחברה שהיא היום", כתב בטוויטר מנכ"ל גוגל סונדר פיצ'אי. "אני מאוכזב מההצהרה היום, נמשיך לעמוד לצד מהגרים ולעבוד כדי להרחיב הזדמנויות לכולם", הוא הוסיף.

 

ההגבלות החדשות יכנסו לתוקף ב-24 ביוני. המכון למדיניות הגירה בוושינגטון העריך כי הן יחסמו 219 אלף עובדים זמניים.

 

ראש המדיניות הציבורית ופילנתרופיה של טוויטר לאמריקה, ג'סיקה חררה-פלאנגיאן הגיבה למהלך באומרה כי "ההכרזה הזאת מערערת את הנכס הכלכלי הגדול ביותר של אמריקה: הגיוון שלה".

 

חררה-פלאנגיאן הוסיפה ש"לחנוק באופן חד-צדדי ושלא לצורך את האטרקטיביות של אמריקה לכישרונות גלובליים מיומנים הוא מהלך בעל ראיה קצרה שפוגע באופן עמוק בחוזק הכלכלי של ארה"ב".

x