$
תעשייה ופיננסים

תפקיד חדש לאמה ווטסון: מונתה לאחראית הקיימות בענקית מותגי היוקרה קרינג

בבעלות קרינג מותגי האופנה גוצ'י, סן לורן, בלנסיאגה ואלכסנדר מקווין. השחקנית, שהתפרסמה בעקבות השתתפותה בסדרת הארי פוטר, היא גם פעילה סביבתית שתומכת באופנה בת קיימא

שירות כלכליסט 15:1318.06.20

השחקנית אמה ווטסון מונתה לדירקטוריון ענקית מותגי היוקרה הצרפתית קרינג (Kering). היא תעמוד בראש ועדת הקיימות של החברה.

 

בהודעה שפרסמה החברה, שבבעלותה מותגי האופנה ג'צ'י, סן לורן, בלנסיאגה ואלכסנדר מקווין, שיבחו את "הניסיון המרשים" של ווטסון, שמוכרת בעיקר בשל תפקידה כהרמיוני גריינג'ר בסדרת סרטי הארי פוטר.

 

 

אמה ווטסון אמה ווטסון צילום: איי אף פי

 

מלבד היותה שחקנית, ווטסון היא גם פעילה סביבתית שתומכת באופנה בת קיימא. כך היא נחשפה בשנה שעברה כתומכת בולטת באפליקציה Good On You שמדרגת מותגים על פי רמות המוסר והפעילות הסביבתית שלהם.  לפני מספר שנים ווטסון אף התחייבה ללבוש לצעוד על השטיחים האדומים רק באופנה בת קיימא.

 

המינוי של ווטסון מגיע בעוד חברות האופנה מגבירות את מאמציהן לתרום לסביבה ולהפחית את הזיהום, בתגובה לדרישות הצרכנים. בשנה שעברה הודיעה קרינג כי החברה כולה תהפוך להיות נטולת פליטות פחמן גם בקרב המותגים וגם בקרב שרשרת האספקה.

 

 

מימין אמה ווטסון סרשה רונן ופלורנס פו, מתוך הסרט נשים קטנות מימין אמה ווטסון סרשה רונן ופלורנס פו, מתוך הסרט נשים קטנות צילום: Sony Pictures

 

המינוי של ווטסון הוא ככל הנראה צעד נוסף של החברה בניסיון לקדם את האג'נדה הסביבתית הזו, אך אורסולה דה קסטרו, המייסדת של המלכ"ר Fashion Revolution, מעריכה כי למרות הישגיה, אין לה  את הניסיון הדרוש כדי להחיל שינוי מערכתי בתוך התאגיד. "היא פעילה בתחום הסביבה, אך בוודאי שאינה מומחית", הסבירה ל-CNN. "באופן כללי, המינויים של סלברטיאים היא לרוב תרגיל ביחסי ציבור ושיוור ולא באמת שינוי ממשי בשטח".

 

לצידה של ווטסון מונו לדירקטוריון גם ג'ין ליו, נשיא חברת שיתופי הנסיעות הסינית Didi Chuxing ותידג'אן תיאם, מנכ"ל קרדיט סוויס לשעבר. מנכ"ל קרינג, המיליארדדר הצרפתי פרנסואה הנרי פינו שיבח את "הידע והיכולות" של חברי הדירקטוריון החדשים וציין את ה"גיוון ברקע ובפרספקטיבות שלהם".

 

x