$
תעשייה ופיננסים

בשל הקורונה: טקס האוסקר נדחה לאפריל 2021

הטקס היוקרתי של עולם הקולנוע נדחה לראשנה זה 40 שנה; יתקיים ב-25 באפריל במקום ב-28 בפברואר; האקדמיה לקולנוע מקווה לאפשר בכך ליוצרי הסרטים להשלים אותם בזמן כך שיוכלו להציג מועמדות

שירות כלכליסט 22:5015.06.20

מארגני טקס פרסי האוסקר הודיעו על דחיית האירוע ל-25 באפריל 2021, וזאת לראשונה מזה 40 שנה. הטקס ה-93 במספר עתיד היה להתקיים ב-28 בפברואר, אך מכיוון שמגפת הקורונה עצרה את הפקות הסרטים הוחלט על דחיית הטקס בכחודשיים.

 

 

 

"מזה יותר ממאה שנה, הסרטים מילאו חלק חשוב במתן נחמה, השראה ובידור עבורנו בימים הקשים", כך אמרו נשיא האקדמיה לקולנוע דיוויד רובין והמנכ"ל דון האדסון,"במיוחד השנה. אנו מקווים שעם דחיית מועד הטקס נספק גמישות ליוצרי הסרטים שצריכים לסיים אותם ולהפיץ אותם מבלי שיענשו על דבר שאינו בשליטה של מישהו".

 

 

בנוסף הוארכה תקופת המועמדות לסרטים והיא תוארך עד ה-28 באפריל 2021.

 

רשת ABC והמפיקים עדיין לא מסרו כיצד הדחייה או המשך התפרצות הקורונה ישפיעו על הפורמט של הטקס ושידורו. "אנו מוצאים את עצמנו בטריטוריה לא מוכרת השנה ונמשיך לעבוד עם שותפינו באקדמיה להבטיח שהטקס בשנה הבאה יהיה בטוח וחגיגי, וגם ישקף את ההתרגשות בפתיחת מוזיאון האקדמיה לסרטים".

 

לפני חודשיים הכריזה האקדמיה על שינוי בקריטריונים שבהם סרטים צריכים לעמוד כדי להיות זכאים למועמדות לפרסים, וזאת בשל השלכות המלחמה בקורונה.

 

עד כה, סרט היה חייב להיות מוקרן בקולנוע בלוס אנג'לס במשך שבעה ימים לפחות לפני ה-31 בדצמבר כדי שיוכל להיחשב כמועמד לפרסים, אולם כעת גם סרטים המושקים בצורה דיגיטלית בלבד יכולים להיות מועמדים, כל עוד האולפן שהפיק אותם תכנן במקור גם להקרין אותם בבתי הקולנוע.

x