קורונה

משבר הקורונה

יצירתיות נוסח הודו: 500 קרונות רכבת יוסבו לטיפול בחולי קורונה

עיר הבירה שבה חיים 20 מיליון תושבים סובלת ממחסור במיטות אשפוז לאחר זינוק במספר הנדבקים. לדברי הממשלה, המהלך יוסיף 8,000 מיטות. מספר המקרים בהודו חצה את ה-320 אלף והיא רביעית בעולם אחרי ארה"ב, ברזיל ורוסיה

שירות כלכליסט 18:1914.06.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

ממשלת הודו הודיעה היום (א') שתספק לרשויות עיר הבירה ניו דלהי 500 קרונות רכבת שיאובזרו בציוד רפואי ובהם יטופלו חולי קורונה - זאת לאחר העלייה במספר החולים שיצרה מחסור במיטות פנויות בבתי חולים בעיר. על כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

 

לדברי שר הפנים אמית שאהה (Amit Shah), השימוש בקרונות הרכבת יגדיל את קיבולת האשפוז של דלהי ב-8,000 מיטות. השר אמר את הדברים לאחר שנועד עם ראש העיר.

 

הממשלה גם תעלה את מספר הבדיקות שהיא עורכת בעיר, במיוחד באזורים עם שיעורי הדבקה גבוהים, תערוך סקר בריאות מדלת לדלת ותגביר את האספקה של בלוני חמצן ומאווררים, אמר השר.

 

אחרי ארה"ב, ברזיל ורוסיה - הודו היא המדינה עם מספר מקרי הקורונה המאובחנים הרביעי בעולם, עם עלייה מתמדת במספר הנדבקים. היום דיווח משרד הבריאות במדינה על שיא במספר הנדבקים היומי, לאחר שכמעט 12 אלף איש אובחנו כנשאי הנגיף - מה שמעלה את מספר הנדבקים הכולל ליותר מ-320 אלף איש.

 

 

רכבת בהודו רכבת בהודו צילום: אם סי טי

 

 צילום: איי פי

 

 

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי הכריז על הסגר לאומי בחודש מרץ, שהוקל מאז.

 

עם יותר מ-22 אלף מקרי הידבקות, דלהי נפגעה בצורה הכי קשה מקורונה בהודו אחרי מאהארשטרה (Maharashtra) וטמיל נדו (Tamil Nadu). ראש העיר של דלהי, שבה גרים 20 מיליון איש, אמר שמספר מקרי הידבקות בעיר צפוי לעבור את החצי מיליון עד סוף יולי.

 

השר שאהה אמר שוועדה בוחנת הצעה ש-60% ממיטות בתי החולים הפרטיים בעיר יוצעו במחירים נמוכים לטובת חולי קורונה. הוא הוסיף שדו"ח של הוועדה צפוי להיות מאושר מחר (ב'). הדברים נאמרו על רקע ביקורת חריפה במדינה על עלויות אשפוז וטיפול גבוהות בבתי חולים פרטיים.

x