$
קורונה

ארה"ב: היועץ למחלות זיהומיות מזהיר מהסכנה בעצרות הבחירות

לפי ד"ר אנתוני פאוצ'י, יש סכנה ב"הידבקות או הפצת" המגפה עבור המשתתפים בעצרת התמיכה בדונלד טראמפ המתוכננת להתקיים בשבוע הבא באוקלהומה. קורא למשתתפים לא להסיר מסכות

שירות כלכליסט 10:3113.06.20

ד"ר אנתוני פאוצ'י, היועץ הבכיר לממשל טראמפ למחלות זיהומיות, הזהיר מהסכנה הגלומה בקיום עצרות בחירות עבור הנשיא. עוד הוסיף כי העלייה במספר המאושפזים בחלק מהמדינות בארה"ב עלולה להוביל לאיבוד שליטה אם לא יעקבו כמו שצריך אחר מפת ההדבקות.

 

לפי פאוצ'י יש סכנה ב"הידבקות או הפצת" המגפה עבור המשתתפים בעצרת התמיכה בדונלד טראמפ המתוכננת להתקיים בשבוע הבא באוקלהומה. עם זאת, פאוצ'י הודה כי לא הביע את החשש הזה בפניו של טראמפ. "לא דיברתי איתו על הנושא הזה באופן ספציפי, אבל העקרונות שבהם תמכתי עדיין נכונים", אמר ל-CNN.

 

ד"ר אנתוני פאוצ'י ד"ר אנתוני פאוצ'י צילום: רויטרס

בהתאם, הוא קרא לאנשים שישתתפו בעצרת לחבוש מסכה כל העת. בריאיון נפרד ליאהו התייחס פאוצ'י גם למחאות נגד אלימות השוטרים כלפי שחורים. "יש התקהלויות, ואנחנו ממליצים לא להתקהל. אי אפשר לשמור ככה על ריחוק פיזי", אמר. "כשאנשים מולהבים, כשהם משתתפים בהפגנות, הם מתחילים לקרוא ולצעוק ולעיתים קרובות מסירים את המסכה".

 

ביום שישי דיווחו טקסס וצפון קרולינה על שיעורי האשפוז הגבוהים ביותר שלהן מאז החלה המגיפה. עם זאת, בכירים בשתי המדינות מיהרו לציין כי שיעור התמותה בהן הוא בין הנמוכים. לפי פאוצ'י, העלייה הזו במאושפזים עשויה להיות סימן לכך שכדאי להאט את קצב הפתיחה מחדש של הכלכלה. "כשיש עלייה באשפוזים זה סימן ברור לכך שמתקדמים בכיוון הלא נכון", הדגיש. מנגד, מושל טקסס גרג אבוט אמר כי בכוונתו להמשיך בפתיחת הכלכלה, שכן יש במדינה מספיק מיטות לכל החולים. "עבור כל אדם מאושפז יש לי עוד 10 מיטות ריקות", טען. "לבתי החולים יש מספיק תפוסה כדי להתמודד עם הקורונה".

x