$
עולם

פול מקרטני נגד איטליה: "שערוריה שאנשים לא יקבלו חזרה את כספם להופעות שבוטלו"

הזמר תקף בפייסבוק את הממשלה, שהוציאה צו לפיו מעריצים לא יקבלו חזרה את כספם עבור כרטיסים להופעות שבוטלו במדינה בגלל הקורונה; המפיקים באיטליה: "המשבר עלול להוות מכת מוות לתעשיית ההופעות וההחלטה תעזור ל-400 אלף העובדים שבסכנה"

שירות כלכליסט 13:5911.06.20

פול מקרטני תוקף את ממשלת איטליה בשל צו שהוציאה, שאינו מאפשר להחזיר לרוכשי כרטיסים את הכסף עבור הופעות של האמן, שבוטלו בגלל הקורונה. הזמר הבריטי היה אמור להופיע השבוע בנאפולי ובלוקה. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו הסביר שבעוד שבשאר המדינות שבהן בוטלו הופעות שלו, המעריצים קיבלו החזר כספי, באיטליה הממשלה מציעה רק זיכוי בתמורה להופעות שבוטלו.

 

 

"זו שערוריה שאנשים ששילמו עבור הכרטיסים שלהם לא יקבלו חזרה את כספם", כתב מקרטני. "בלי המעריצים לא יהיו הופעות חיות. אנחנו מתנגדים למה שהממשלה האיטלקית עושה...מארגני ההופעות שלנו צריכים לעשות את המעשה הנכון. כולנו מאוכזבים עד מאד שההופעות בוטלו ומה שקורה באיטליה הוא עלבון למעריצים".

פול מקרטני פול מקרטני צילום: רויטרס

 

הצו הממשלתי אושר בהמלצת Assomusica, חברת קידום הופעות איטלקית. במקום זיכוי כספי, מחזיקי הכרטיסים זכאים לשובר התקף למשך 18 חודשים.

 

סוכנות ד'לסנדרו אנד גאלי, שאחראית על הפקת ההופעות של מקרטני באיטליה מסרה בתגובה, כי הוא היה מודע לעניין עוד לפני ההחלטה הרשמית על ביטול ההופעות. "אנחנו בהחלט מבינים את המרירות של הזמר, שכן ההופעות הללו שהיו אמורות לסמן את חזרתו לאיטליה היו חשובות לו, וכך גם חוסר הסיפוק של המעריצים שמסתפקים בשובר במקום זיכוי כספי", נמסר מהחברה. לדבריה, ההחלטה התקבלה על ידי הממשלה בניסיון להתמודד עם המשבר חסר התקדים "שעלול להוות מכת מוות לתעשיית ההופעות ולעזור ל-400 אלף העובדים שבסכנה לא לחזור לעבודה במשך שנה".

 

שר התרבות, דריו פרנצ'סציני אמר כי הכוונה היא שהמעריצים ישתמשו בשובר כדי לרכוש כרטיסים להופעות של אותם אמנים. אם לא יקבעו מועד חדש להופעות אז יקבלו החזר כספי.

x