$
עולם

ציוץ מעורר מחלוקת: ריבוק ומועדוני כושר מנתקים את הקשר עם קרוספיט

ציוץ פוגעני של מייסד קרוספיט שילב בין שמו של ג'ורג' פלויד לבין המחלה שנגרמת על ידי נגיף הקורונה. בעקבות הביקורת הציבורית והכרזה של מותגי ספורט על ניתוק הקשרים העסקיים עם החברה פרסם גרג גלסמן התנצלות: "שגיתי בבחירת המילים שלי"

שירות כלכליסט 13:4808.06.20

מותגי ספורט ומועדוני כושר מנתקים את הקשרים עם ארגון קרוספיט (CrossFit), בשל ציוץ שפרסם המייסד והמנכ"ל בנוגע למהומות בארה"ב.

 

 

גרג גלסמן מייסד ומנכ"ל קרוספיט. התנצל על הציוץ גרג גלסמן מייסד ומנכ"ל קרוספיט. התנצל על הציוץ צילום: CNBC

 

גרג גלסמן, ממציא שיטת האימונים המפורסמת, פרסם ביום שבת את הציוץ מעורר המחלוקת: It's FLOYD-19 בתגובה לציוץ של מכון המחקר Health Metrics and Evaluation שהגדיר גזענות ואפליה כבעיה בתחום הבריאות הציבורית. הציוץ של גלאסמן משלב בין שמו של ג'ורג' פלויד שנהרג בעת מעצר אלים בידי שוטרים במיניאפוליס, ושם המחלה שנגרמת על ידי נגיף הקורונה Covid-19.

 

בעקבות הציוץ הבעייתי הודיע מותג נעלי הספורט ריבוק כי הם לא יחדשו את השותפות עם קרוספיט במסגרתה העניקו חסות לתחרות משחקי הקרוספיט לאחר סיום החוזה הנוכחי בסוף השנה. "ניהלנו מגעים לחידוש החוזה, אך בשל האירועים האחרונים החלטנו לסיים את השותפות עם קרוספיט", נמסר מהחברה. "אנחנו נשלים את ההתחייבויות החוזיות שלנו ב-2020, אנחנו חייבים זאת למתחרים, לאוהדים ולקהילה".

 

בדומה, רשתות מועדוני כושר כמו Petworth Fitness הודיעו כי ינתקו את הקשרים עם החברה. כך למשל חדר הכושר רוקט קרוספיט בסיאטל כבר הודיע כי ישנה את שמו לרוק קומיונטי פיטנסס.

 

בעקבות הביקורת הציבורית פרסם גלסמן התנצלות. "שגיתי בבחירת המילים שלי", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "לבי נעצב מהכאב שנגרם. זו היתה טעות, לא גזענות אלא טעות. פלויד הוא גיבור בקהילה השחורה ולא רק קורבן. הייתי צריך להפגין לכך רגישות ולא עשיתי זאת ואני מתנצל על כך".

 

בהמשך הסביר גלסמן כי תגובתו נבעה בעיקר מכעס כלפי מכון המחקר, שזוכה לתמיכתו של ביל גייטס. לדבריו, המודלים השגויים של המכון הם שהובילו להטלת הסגר "הלא נחוץ, הורס הכלכלות והורס החיים".

 

x