שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

רופאים בכירים בארה"ב: "סגר הקורונה - אירוע רב נפגעים"

מעל 600 רופאים בפנייה לטראמפ: "השיחות לקווי העזרה הנפשית עלו ב-600%"; לדבריהם, "מיליוני הנפגעים העקיפים של הסגר המתמשך יתחבאו תחת הקטגוריות של אלכוהוליסטים, חסרי בית, מתאבדים, חולי לב, שבץ או כשל כלייתי"

שירות כלכליסט 18:0530.05.20

יותר מ-600 רופאים בכירים בארה"ב שלחו השבוע לנשיא דונלד טראמפ, שלפיו הסגר שהוטל בעקבות התפרצות הקורונה הוא "אירוע רב נפגעים" עם "השפעות בריאות שליליות שהולכות וגדלות בצורה מעריכית" על מיליוני אנשים שאינם חולים בקוביד 19.

 

"ההשלכות הבריאותיות המאוחרות... אינן מוערכות או מדווחות מספיק", כך לפי המכתב שיזם ד"ר סימון גולד, מומחה לרפואת חירום מלוס אנג'לס. "השיחות לקווי העזרה הנפשית עלו ב-600%, ואצל 150 אלף אמריקאים לא גילו סרטן שניתן היה לגלות בבדיקה שגרתית", כך על פי המכתב. מאי גילוי גידולים ועד להתקפי לב ואירועים מוחיים שאינם מטופלים, עבור בסיכון הגובר להתאבדות, "אנו דואגים ממה שנראה כמו חוסר לקיחה בחשבון של הבריאות העתידית של החולים שלנו."

 

חולים שחוששים לבקר בבתי חולים ואצל רופאים מתים מאחר שהפחד מהידבקות בקורונה מונע מהם לגשת לקבל עזרה. חולה אחד מת בבית מהתקף לב מאחר שנמנע מללכת לחדר מיון. מספר התקפי הלב הקשים שטופלו בתשעה בתי חולים שנסקרו בארה"ב ירד בכמעט 40% מאז מרץ, וקרדיולוגים חוששים מ"גל מוות שני" שקשור בעקיפין למגפה.

 

הפגנה נגד הארכת הסגר בארה"ב הפגנה נגד הארכת הסגר בארה"ב צילום: רויטרס

 

מכתב הרופאים מתמקד בהשפעה על הבריאות הפיזית והנפשית של אזרחי ארה"ב. "מיליוני הנפגעים העקיפים של הסגר המתמשך יתחבאו תחת הקטגוריות של אלכוהוליסטים, חסרי בית, מתאבדים, חולי לב, שבץ או כשל כלייתי; אצל בני נוער הנזק העקיף יהיה אבטלה, ייאוש, התמכרות לסמים, הורות מוקדמת, והתעללות".

 

לדבריהם, "אין דרך להגזים בנזק לטווח הקצר, הארוך והבינוני שייגרם לבריאותם של אנשים תחת הסגר מתמשך. פיטורים היא אחת מחוויות החיים המלחיצות ביותר, וההשפעה על אדם שפוטר לא מתמעטת בזכות העובדה שהוא רק אחד מתוך 30 מיליון. השארת בתי ספר ואוניברסיטאות סגורים גם היא מהווה נזק בלתי ניתן לכימות לילדים, בני נוער, וצעירים, למשך עשורים לבוא."

x