קורונה

בזכות הסגר: הילדים מצאו שני מטילי זהב

שני ילדים צרפתים כבני עשר מצאו את המטילים בבית של קרוב משפחה, אליו נסעו בעקבות הסגר הקורונה; מדובר במטילי זהב שנרכשו על ידי סבתם ב-1967 אך אבדו; שוויים הנוכחי עומד על כ-80 אלף יורו, אך בית המכירות הפומביות שאמור למכור אותם מעריך כי יוכל לעשות זאת גם ב-100 אלף יורו

שירות כלכליסט 14:0123.05.20

שני ילדים צרפתים מצאו שני מטילי זהב בשווי מוערך של יותר מ-100 אלף יורו בזמן ששיחקו במהלך הסגר הקורונה.

 

 

 

על פי התקשורת המקומית, הילדים, כבני עשר, גילו את המטילים בזמן ששהו עם משפחתם אצל קרוב משפחה מבוגר בעיר הצרפתית ונדום, אליה נסעו בעקבות הטלת מגבלות התנועה במדינה בחודש מרץ.

 

 

 

כמה ימים לאחר הגעתם הם החליטו לבנות לעצמם מבצר, כך דיווח ערוץ הטלויזיה BFM, ולכן חיפשו חפצים שיוכלו לעזור להם להשלים את הבנייה. במהלך החיפוש הילדים מצאו את המטילים עטופים בסדינים ישנים. אך הם לא זיהו מיד במה מדובר, ואביהם סבר בתחילה – על סמך התיאור שלהם – שהם נתקלו בלא יותר ממחזיקי הסכינים הישנים של אמו. אך כשהוא ראה את המטילים, שמשקל כל אחד מהם כקילוגרם, הוא יצר קשר עם בתי מכירה פומבית מקומיים שאישרו שמדובר בזהב.

 

שני המטילים אמורים להיות מוצעים במכירה פומבית בבית המכירות Rouillac שבוונדום ב-16 ביוני. על פי בית המכירות, המטילים נרכשו ע"י סבתם של הילדים ב-1967, אך אבדו עם הזמן. "נחכה שמחירי הזהב יעלו עוד קצת", כך לדברי פיליפ רולק שעובד במקום. הוא הוסיף שבתחילת השנה שוויו של כל מטיל עמד על כ-43 אלף יורו, אך עד יוני ערכם עשוי להגיע ל-54 אלף יורו כל אחד.

x