$
קורונה

מעל 5 מיליון חולי קורונה בעולם; דרום אמריקה במוקד

חלקה של אמריקה הלטינית במספר חולי הקורונה החדשים גבוה מזה של ארה"ב ואירופה; בברזיל אובחנו כמעט 20 אלף חולים ביממה האחרונה; אמש הפכה פרו למדינה השנייה בדרום אמריקה שחצתה את רף 100 אלף החולים

שירות כלכליסט 08:5221.05.20

מספר חולי הקורונה המאומתים בעולם חצה את ה-5 מיליון - כך לפי נתונים מעודכנים של אוניברסיטת ג'ון הופקינס. בשבוע האחרון חלקה של דרום אמריקה במספר החולים החדשים היה גבוה מזה של ארה"ב ואירופה.

 

מדובר בשלב חדש של המגפה, שהחלה בסין, עברה לאירופה ולארה"ב, וכעת מתפשטת במהירות בדרום אמריקה.

 

רבים מהנדבקים החדשים הם בברזיל, שעקפה את גרמניה, צרפת ובריטניה - וכעת נמצאת במקום השלישי בעולם במספר החולים, אחרי רוסיה וארה"ב. 

 

קצב ההידבקות בברזיל הוא השני בגובהו בעולם, אחרי ארה"ב.

 

בברזיל אובחנו כמעט 20 אלף חולים ביממה האחרונה, ו-888 בני אדם נוספים מתו מהנגיף. בכך מגיע מספר החולים שאובחנו במדינה ל-291,579, ומספר המתים  - לכ-19 אלף.

 

אמש הפכה פרו למדינה השנייה בדרום אמריקה אחרי ברזיל שחצתה את רף 100 אלף חולים בנגיף הקורונה. מספר המתים עומד כבר על יותר מ-3,000 והוא השלישי אחרי ברזיל ומקסיקו. הנתונים צמחו פי שלושה מתחילת מאי.

 

בדיקת קורונה בברזיל בדיקת קורונה בברזיל צילום: איי אף פי

 

רק לפני חודש המצב בפרו היה שונה לחלוטין. 10,000 בני אדם בלבד אובחנו כחולים בנגיף, ואולם לאחר שבועיים המספר כבר הגיע ל-50 אלף. אמש כאמור המספר כבר הוכפל. פרו מתמודדת עם מחסור חמור בתרופות שעשויות לסייע בהתמודדות עם הנגיף ומחיריהן זינקו פי עשרה.

  

אמש הודיע ארגון הבריאות העולמי כי מספר המקרים החדשים של חולי קורונה בעולם רשם שיא יומי חדש – מעל 100 אלף מקרים מאובחנים ב-24 השעות האחרונות.

 

מספר הנדבקים בקורונה מאז ינואר, אז אובחנו החולים הראשונים בווהאן שבסין, גבוה ממספר חולי השפעת הקשים בשנה שלמה  - שנאמד על ידי ארגון הבריאות העולמי ב-3-5 מיליון.

 

לפי נתוני ג'ון הופקינס, מספר הנדבקים עומד על 5,000,038, ומספר המתים - על 328 אלף; עם זאת ככל הנראה מספר המתים בפועל גבוה יותר, מאחר שבמדינות רבות לא כוללים בספירה את המתים מחוץ לבתי החולים. יותר ממחצית מהמתים הם באירופה. 

x