$
קורונה

ארגון הבריאות העולמי: מספר הנדבקים היומי בקורונה בעולם - הכי גבוה מתחילת המשבר

מדובר ביותר מ-100 אלף מאובחנים חדשים. ארה"ב דיווחה אתמול על כ-45 אלף מקרים חדשים ורוסיה על כ-9,200. לדברי ראש הארגון, "לפנינו עוד דרך ארוכה במגיפה העולמית הזו"

שירות כלכליסט 21:5920.05.20

מספר המקרים החדשים של חולי קורונה ברחבי העולם רושם שיא יומי חדש – מעל 100 אלף מקרים מאובחנים ב-24 השעות האחרונות. כך לפי העדכון שמוציא ארגון הבריאות העולמי (WHO).

 

 

 

"יש לנו עוד דרך ארוכה לפנינו במגיפה העולמית הזו", אמר ראש הארגון טדרוס אדהנום גברייסוס במסיבת עיתונאים הערב בג'נבה.

 

ארה"ב דיווחה אתמול על 45,251 מקרים חדשים ורוסיה על 9,263. כיבשת, אמריקה היא היבשת עם מספר המאובחנים היומי הגדול ביותר ואירופה אחריה. מספר החולים שאובחנו מאז פרוץ המגיפה בסין בתחילת 2020 עומד על כמעט 5 מיליון.

 

 

 ראש ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהנום גברייסוס ראש ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהנום גברייסוס צילום: אי.אף.פי

 

המתיחות בין ארגון הבריאות העולמי הפועל בשם האו"ם לבין ממשל טראמפ נמשכת ובהנהלת WHO יש חשש גדול מהאיום האמריקאי להפסיק את התמיכה הפיננסית בפעילות. רוב הכסף שמזרימה ארה"ב מופנה לתמיכה באזורי מחייה קשים.

 

"אנחנו כמובן נצטרך לעבוד עם שותפים אחרים על מנת להביח שקרנות התמיכה הללו ימשיכו לזרום. יש לכך השפעה אדירה על אספקת שירותי בריאות חיוניים לכמה מהאנשים הפגיעים ביותר בעולם ואנחנו סומכים על כך שהמדינות המפותחות, אם יהיה בכך צורך, ימלאו את הפער שייצר", אמר ד"ר מייק ריאן, מנהל תוכנית החירום של הארגון.

x