$
עולם

האקדמיה לקולנוע שוקלת לדחות את טקס פרסי האוסקר

הטקס אמור להתקיים ב-28 בפברואר 2021, אך "קרוב לוודאי שיידחה", כך לדברי אדם המעורה בנושא. לאחרונה הכריזה האקדמיה האמריקאית לקולנוע על שינוי בקריטריונים להגשת מועמדות לזכייה בפרס, זאת בשל השלכות המלחמה בקורונה

שירות כלכליסט 14:4420.05.20
טקסי פרסי האוסקר הבא אמור להתקיים רק בפברואר הבא בשנת 2021, אך לפי מספר מקורות האקדמיה האמריקאית לקולנוע שוקלת לדחות את האירוע, כך מדווח מגזין התעשייה וראייטי.

 

 

לפי התכנון המקורי, הטקס אמור להתקיים ב-28 בפברואר 2021, אך "קרוב לוודאי שיידחה", אמר אדם המעורה בנושא, שביקש להישאר בעילום שם. עם זאת, בשלב זה עוד לא עלו לדיון הפרטים המדויקים או אפילו תאריכים חלופיים.

 

האוסקר האוסקר צילום: שאטרסטוק

 

בחודש שעבר כבר הכריזה האקדמיה על שינוי בקריטריונים שבהם סרטים צריכים לעמוד כדי להיות זכאים למועמדות לפרסים, וזאת בשל השלכות המלחמה בקורונה.

 

עד כה, סרט היה חייב להיות מוקרן בקולנוע בלוס אנג'לס במשך שבעה ימים לפחות לפני ה-31 בדצמבר כדי שיוכל להיחשב כמועמד לפרסים, אולם כעת גם סרטים המושקים בצורה דיגיטלית בלבד יכולים להיות מועמדים, כל עוד האולפן שהפיק אותם תכנן במקור גם להקרין אותם בבתי הקולנוע.

 

"אני חושב שכולנו מזדהים עם מצוקת יוצרי הסרטים, ואנחנו כאן כדי לתמוך בחברים שלנו ובקהילת הקולנוע", מסר נשיא האקדמיה דיוויד רובים בעת חשיפת החוקים החדשים. "עלינו לעשות ויתורים השנה בלבד במהלך התקופה שבתי הקולנוע סגורים וסרטים טובים לא מוקרנים ולא זוכים להכרה".

 

החוקים החדשים מאפשרים לסרטים להיות מוקרנים גם מחוץ ללוס אנג'לס, בערים כמו ניו יורק, שיקגו, מיאמי ואטלנטה, כדי להיות זכאים למועמדות. עם זאת, עוד לא ברור אם דחיית מועד קיום טקס האוסקר תאפשר גם לסרטים שיוצאים לאקרנים אחרי תאריך היעד המקורי, להיות מועמדים בטקס הבא.

 

מהאקדמיה סרבו להגיב על הדיווח.

 

יש לציין כי על אף הירידה המתמדת בשיעורי הצפייה וניסיונות כושלים לשנות את הפורמט כדי למשוך עוד קהל, האקדמיה לקולנוע מרוויחה מדי שנה סכומים גבוהים מהמשדר. לפי הדיווחים, רשת ABC שתשדר את הטקס הקרוב שילמה עבור הזכות 80 מיליון דולר.

x