שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

ראשת ממשלת ניו זילנד ובן זוגה לא הורשו להיכנס לבית קפה בגלל הגבלות הקורונה

בני הזוג ג'סינדה ארדרן וקלארק גייפור לא הזמינו מקום מראש בבית הקפה "אוליב" בוולינגטון ולכן לא הורשו להיכנס כי המקום כבר היה מלא עפ"י ההנחיות. בדרכם חזרה למכונית, התפנה מקום והם הוזמנו לחזור; לשכת ראשת הממשלה: "היה ברור לה שהיא צריכה להמתין כמו כולם"

שירות כלכליסט 10:3217.05.20

בניו זילנד כולם שווים בפני החוק: בית הקפה "אוליב" בוולינגטון שבניו זילנד לא אישר לראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן ובן זוגה מגיש הטלוויזיה קלארק גייפור להיכנס, משום שמכסת הסועדים המקסימאלית לפי המגבלות שהטילה הממשלה היתה מלאה (מקסימום 100 מבקרים, ושמירת מטר בין הסועדים).

 

רק לאחר שארדרן ובן זוגה פנו חזרה לרכב, התפנה מקום ומנהל המשמרת מיהר אל השניים וביקש מהם לשוב ולהיכנס.

 

בן זוגה של ארדרן קיבל את האחריות ל"מחדל": "אני חייב לקחת את האחריות על מה שקרה, לא התארגנתי ולא הזמנתי מקום באף מסעדה. זה היה נחמד מאד מצידם לרדוף אחרינו להמשך הרחוב כשמקום התפנה. שירות A פלוס", צייץ גייפורד.

 

ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן ובן זוגה מגיש הטלוויזיה קלארק גייפור ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן ובן זוגה מגיש הטלוויזיה קלארק גייפור צילום: AP

 

בעלי בית הקפה אישר שהמסעדה לא העניקה העדפה מיוחדת לארדרן לנוכח המגבלות שהוטלו ושלא ניתן לה אישור להיכנס למקום. הוא הדגיש שגם במקרים אחרים, מנהלי המסעדה החליטו לעשות מאמץ מיוחד עבור מבקרים שנדחו בתחילה, גם כשהחלו לעזוב את המקום. "היא נהנתה מבראנ'ץ נהדר ועזבה אחרי חצי שעה, היא היתה מקסימה לכל הצוות והיחס אליה היה כמו אל לקוח רגיל", אמר הבעלים (כאן תמונת ארכיון של ארדרן וגייפורד). מסעדות רבות הגבילו את מקומות הישיבה שלהן

כדי לעמוד בכללים.

 

ממשרדה של ראש הממשלה נמסר כי "המתנה לכניסה לבית קפה במהלך מגבלות הנגיף יכולה לקרות לכל אחד. ראשת הממשלה סבורה שהיה עליה פשוט לחכות כמו כולם".

 

ניו זילנד סגרה את גבולותיה והנהיגה סגר קפדני בחודש מרץ ווצליחה במידה רבה בהתמודדות עם הקורונה. רשויות הבריאות דיווחו רק על מקרה חדש אחד בחמשת הימים האחרונים. בסה"כ חלו בקורונה בניו זילנד 1,498 איש ו-21 מתו מהנגיף.

x