$
תעשייה ופיננסים

ותודה לקורונה: וולט השלימה גיוס של 100 מיליון יורו

בכך מסתכמים גיוסי ההון של החברה ב-258 מיליון יורו; המנכ"ל מיקי קוסי: "הגיוס יאפשר לנו להיות מוכנים טוב יותר להמשך תקופת האי ודאות הכלכלית הגלובלית"

נורית קדוש 17:1215.05.20

משבר הקורונה מאלץ את חברת המשלוחים וולט לגייס עוד כסף. החברה אשר הוקמה ב-2014 בהלסינקי שבפינלנד ופועלת בתחום משלוחי אוכל מהירים, חתמה היום סבב גיוס של 100 מליון יורו. הגיוס נועד לאפשר לחברה להיערך לאתגרי השוק בעקבות נגיף הקורונה.

 

הגיוס הנוכחי הוא ממשקיעים קיימים של החברה - ICONIQ Capital, Highland Europe, 83North, EQT Ventures ו-Goldman Sachs Growth Equity. עד כה גייסה החברה 258 מיליון יורו, כולל בסבב הנוכחי.

 

וולט פועלת ב-80 ערים ב-22 מדינות, עובדת עם למעלה מ-20 אלף שליחים, 10,000 מסעדות וכ- 1,000 עובדים ברחבי העולם. החברה מעניקה שירות ללמעלה מ-5 מיליון לקוחות בעולם.

 

מיקי קוסי, מנכ"ל ומייסד וולט העולמית, מסר: "ראינו את האתגרים שכמה חברות בתעשייה שלנו נאלצות להתמודד איתם, ומצאנו שהגיוס הזה יאפשר לנו להיות מוכנים טוב יותר להמשך תקופת האי ודאות הכלכלית הגלובלית שאנו חווים".

 

 

שליח של וולט שליח של וולט צילום: עמית שעל

 

קוסי הוסיף כי לא היה יוצא לסבב הגיוס הזה אלמלא השלכותיו של נגיף הקורונה והפוטנציאל שהביא עמו לפגיעה כלכלית גלובלית בעתיד הקרוב: "זוהי אחריותנו לעשות כל שביכולתנו בכדי להיות מוכנים, עד כמה שניתן, בהתחשב באי הוודאות ובמצב הכלכלה העולמית. הגיוס הזה מאפשר לנו להיות חזקים עבור כלל השותפים שלנו מתחום המסעדנות, השליחים והעובדים שלנו בכל השווקים. כמו כן, הגיוס יאפשר לנו להאיץ את פעילותינו ואת מהלכי ההתרחבות הגיאוגרפיים באזורים בהם ישנה תחרותיות".

 

וולט ישראל פועלת בתל אביב, רמת גן, גבעתיים, הרצליה, כפר שמריהו, רמת השרון, ראשון לציון, ובחודש האחרון התרחבה גם לאזור הוד השרון, כפר סבא ורעננה. החברה החלה את פעילותה בת"א עם 26 מסעדות וכיום עם ההתרחבות לאזור השרון פועלת עם למעלה מ-800 מסעדות. על רקע הירידה בפעילות, בעקבות סגירת המסעדות מחודש מרץ ועד עתה, נאלצה וולט בישראל להרחיב את פעילותה לתחומים נוספים והחלה לבצע משלוחי מוצרי פארם של רשת בי מקבוצת שופרסל ומשלוחי מוצרי מזון מרשת חנויות הנוחות ילו של חברת הדלק פז.

x