שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

דיווח שוטף

דרום קוריאה: 26 חולים נוספים אותרו במסגרת ההתפרצות במועדוני הלילה

ספרד: 184 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה; שיא במספר היומי מקורונה בברזיל - 881 חולי קורונה מתו במדינה הדרום אמריקאית ביממה האחרונה והיא עקפה את גרמניה במספר הנדבקים; בארה"ב מתו 1,894 חולי קורונה ביממה; בסין אובחנו 7 חולים חדשים; הודו הודיעה על חבילת תמריצים של 266 מיליארד דולר; בעקבות השריפה: ארה"ב מקפיאה השימוש במכונות הנשמה מתוצרת רוסיה

כלכליסט ו-ynet 14:1813.05.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

 

14:10 - ספרד: 184 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה

 

מניין קורבנות הקורונה בספרד עלה ל-27,104 בני אדם, זאת לאחר שביממה האחרונה מתו 184 חולים. מדובר בעלייה במניין הקורבנות היומי לאחר שביממה הקודמת מתו 176 בני אדם כתוצאה מהנגיף. מניין המאובחנים הכולל במדינה עומד על 228,691.

 

 

13:10 - בעקבות השריפה: ארה"ב מקפיאה השימוש במכונות הנשמה מתוצרת רוסיה

 

ארה"ב הודיעה כי לא תשתמש במכונות הנשמה שנשלחו אליה מהממשלה הרוסית, זאת כל עוד נמשכת החקירה לקביעת מידת הבטיחות שלהם, על רקע השריפה הקטלנית שפרצה ביום שלישי בבית חולים בסנט פטרבורג.

 

השריפה בבי"ח ברוסיה השריפה בבי"ח ברוסיה צילום: איי אף פי

 

הסוכנות הפדראלית לניהול מקרי חירום בארה"ב (FEMA) מסרה כי מכונות ההנשמה מסוג Aventa-M עלולת להוות גורם אפשרי לשריפה שגרמה למותם של חמישה חולי קורונה שאושפזו בבית החולים. על כן הם לא ישתמשו בהם בשלב זה.

 

לפי הדיווחים בתקשורת הרוסית, קורבנות השריפה היו מאושפזים במחלקת טיפול נמרץ ומחוברים למכונות ההנשמה. 150 אנשים נוספים פונו מבית החולים. מקורות בבית החולים טענו שייתכן והשריפה נגרמה בשל קצר באחת ממכונות ההנשמה. תקרית דומה ארעה ביום שבת בבית חולים במוסקבה, שבו השתמשו במכונות דומות לטיפול בחולי הקורונה. השריפה הזו גרמה למותו של אדם אחד.

 

ברוסיה כבר הודיעו על הפסקה זמנית בשימוש במכונות. ב-FEMA אישרו כי דגם זהה של המכונות נשלח לארה"ב מרוסיה בתחילת אפריל, כחלק מהמאמצים להשגת ציוד רפואי בעוד מספר חולי הקורונה הקשים בניו יורק גדל בקצב מהיר. "בתחילת אפריל רוסיה שלחה משלוח של ציוד רפואי, שכלל את מכונות ההנשמה", כך מסר דובר של FEMA לאתר CNBC. "באותו זמן היה חשש למחסור חמור במכונות הנשמה בניו יורק ובניו ג'רזי, כך שמכונות ההנשמה נשלחו למחסן שבבעלות שתי המדינות". בסופו של דבר ירידה במספר החולים גרמה לכך שלא היה צורך במכונות, ולכן הן נשמרו כעתודות למקרה שהמצב יחזור וידרדר. "מכונות ההנשמה לא הועברו לבתי החולים", הדגיש.

 

זו לא הבעיה היחידה עם המשלוח הזה שהעבירה רוסיה. יצרנית מכונות ההנשמה היא חברת בת של חברה רוסית שארה"ב הטילה עליה סנקציות. מעבר לכך, הטענה הייתה כי המשלוח עצמו, שהוגדר על ידי רוסיה כ"סיוע הומניטארי" נועד לגרום לארה"ב לבטל את הסנקציות שהוטלו על המדינה. אולם, ממשרד החוץ האמריקאי הדגישו כי שילמו עבור הציוד.

 

11:45 - גרמניה: 798 חולים נוספים

 

גרמניה מדווחת על 798 חולי קורונה מאומתים נוספים. מספר הנדבקים עומד על 171,306. מספר המתים עלה ב-101 ל-7,634.

 

11:40 - דרום קוריאה: 26 חולים נוספים אותרו במסגרת ההתפרצות במועדוני הלילה

 

דרום קוריאה דיווחה על 26 חולי קורונה נוספים ועל מקרה מוות אחד מהנגיף  - התפרצות הקשורה לביקור של חולה קורונה בחמישה מועדוני לילה ופאבים באזור איטאוון בסיאול. לפחות 102 חולים אותרו עד כה במסגרת ההתפרצות הזאת, ב-7,000 בדיקות שבוצעו בקרב אנשים שביקרו במועדונים האמורים ובני משפחותיהם.  מספר הנדבקים הכולל בדרום קוריאה עומד על 10,962, ומספר המתים על 259.

 

 

חיטוי באזור איטאוון בסיאול חיטוי באזור איטאוון בסיאול צילום: אי פי איי

 

 

11:15 - הודו הודיעה על חבילת תמריצים של 266 מיליארד דולר

 

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי חשף אמש חבילת תמריצים בגובה 20 טריליון רופי (266 מיליארד דולר) לתמיכה בכלכלה, שנפגעה כתוצאה מהסגר במדינה הנמשך כבר מספר שבועות. על פי הנאום שנשא מודי, החבילה, שכוללת צעדים פיסקאליים ומוניטאריים, מקבילה ל-10% מהתמ"ג של המדינה ונועדה לסייע בעיקר לעסקים קטנים ובינוניים.

 

10:30 - מרץ היה החודש הגרוע ביותר לכלכלת בריטניה מאז 1997

 

כלכלת בריטניה התכווצה במרץ בשיעור של 5.8% לעומת החודש הקודם לכן, כך לפי נתונים ראשוניים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במדינה. הירידה נובעת בין השאר כתוצאה מצעדי הסגר שעליהם הכריזה הממשלה, שהאטו את הפעילות הכלכלית בממלכה.

 

 

08:30  - סין: שבעה חולי קורונה חדשים אובחנו ביממה החולפת

 

הרשויות בסין מסרו כי ביממה האחרונה אובחנו במדינה שבעה חולי קורונה חדשים, מהם שישה במחוז ג'ילין שבצפון-מזרח המדינה. החולה הנוסף הוא חולה שהגיע לעיר שנגחאי ממדינה אחרת. על-פי הרשויות הסיניות, חמישה מתוך ששת החולים במחוז ג'ילין שגובל בצפון קוריאה, נדבקו מחולה אחר בעיר שולאן. אתמול דיווחה סין רק על חולה קורונה אחד חדש.

 

08:00 - ארה"ב: 1,894 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה

 

ביממה האחרונה מתו ברחבי ארצות הברית 1,894 חולי קורונה, מה שמעלה את מניין המתים הכולל מהנגיף במדינה ל-82,246. כך עולה מנתונים שפרסמה אוניברסיטת ג'ונס הופקינס שבמרילנד, אשר דיווחיה בכל הנוגע להתפשטות הנגיף בארה"ב נחשבים אמינים ומדויקים. מהנתונים עלה עוד כי מספר הנדבקים בארה"ב עומד על 1.37 מיליון בני אדם. על-פי הערכה שפרסמה אוניברסיטת וושינגטון, יותר מ-147 אלף אזרחים אמריקאים צפויים למות מהנגיף עד תחילת חודש אוגוסט. מדובר בעלייה חדה במספר המתים היומי, שכן אתמול ושלשום הוא עמד על פחות מאלף.

 

07:30 - ברזיל: 881 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה, מספר הנדבקים עבר את גרמניה

 

משרד הבריאות הברזילאי מסר כי ביממה האחרונה מתו במדינה הדרום-אמריקאית 881 חולי קורונה - שיא יומי חדש. בסך הכול עומד מניין המתים מהנגיף בברזיל על 12,400. במניין הנדבקים במדינה חלה עלייה חדה - והוא כבר עבר את זה של גרמניה. בברזיל עומד מספר הנדבקים העדכני על 177,589, בהשוואה לגרמניה, שם עומד מספר הנדבקים על 170,508. אתמול עמד מספר המתים מהנגיף בברזיל על 11,519, בעוד מספר הנדבקים עמד על 168,331, עלייה של 9,258 מאובחנים חדשים.

 

בדיקת קורונה בברזיל בדיקת קורונה בברזיל צילום: איי אף פי

 

 

07:00 - קליפורניה: תושבים יוכלו לשבת במסעדות בחלק מהמדינה

 

מושל קליפורניה גווין ניוסם הודיע כי מסעדות בחלקים שונים במדינה יוכלו לאפשר מעתה אכילה בישיבה במקום. הוא הוסיף כי הקניונים יוכלו להיפתח לטובת איסוף מוצרים, לצד פתיחת משרדים שונים. החלטותיו של ניוסם באות ברקע ההקלות בהגבלות התנועה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בארה"ב.

x