$
עולם

חוזרים לטוס: חברת התעופה המוזלת ריינאייר תשוב לפעילות ביולי

ריינאייר מתכוונת להפעיל 1,000 מטיסותיה ובין היתר יחודשו הטיסות לקווים בין תל אביב לבודפשט, לווינה, לבולוניה ולוורשה. בחודשים שלאחר מכן תשוב החברה לפעול בהיקף של 90% מטיסותיה. בתוך כך וירג'ין אטלנטיק מרחיבה את פעילותה בשוק הישראלי ומוסיפה טיסה יומית שנייה - החל ממרץ 2021

תומר הדר, נווית זומר ושירות כלכליסט 13:3612.05.20

חברת התעופה המוזלת ריינאייר מתכוונת לשוב לפעילות ביולי, כשהתכנון הוא להשיב 40% מהטיסות כשכל הצוות והנוסעים ידרשו לעטות מסיכות ולעבור בדיקות חום. עם זאת, בחברה הדגישו כי המאמצים לחידוש הפעילות תלויים בהסרת ההגבלות על טיסות בתוך האיחוד האירופי.

 

 

ריינאייר. חוזרים לטוס, עם מגבלות ריינאייר. חוזרים לטוס, עם מגבלות צילום: בלומברג

 

בין הטיסות שיחודשו בתחילת יולי: תל אביב בודפשט, תל אביב וינה, תל אביב בולוניה ותל אביב ורשה. ריינאייר מדגישה כי כל טיסותיה שישובו לפעול בתחילת יולי ברחבי העולם כפופות לאישורים הרגולטוריים המתאימים, זאת לנוכח העובדה שמדינות רבות באירופה משנות באופן הדרגתי את הוראותיהן לגבי סגרים ובידוד.

 

לפי לשון הודעתה של ריינאייר ב-1 ביולי יחל השלב הראשוני של חזרה לשגרה ויחזרו לפעילות קרוב לאלף טיסות ביום. בחודשים שלאחר מכן תשוב החברה לפעול בהיקף של 90% מטיסותיה לפני המשבר אז הפעילה החברה 2,400 טיסות ביום.

 

עוד הוסיפו גורמים בחברה כי יש צורך בהטלת "אמצעים אפקטיביים לשמירה על בריאות הציבור" בתוך שדות התעופה וזאת כדי להבטיח שהנוסעים מוגנים על אף איום הקורונה. האמצעים הללו כוללים בדיקת חום של הנוסעים והצוות.

 

על פי המתווה שהציגה החברה, הנוסעים ידרשו גם לבקש רשות כדי להשתמש בשירותים במטוס, וזאת כדי שלא ייווצר תור מחוץ לשירותים ולהוריד את כרטיס העלייה למטוס לסמארטפון שלהם. הנוסעים יוכלו לקנות אריזות סגורות של אוכל ושתייה על המטוס אך לא יוכלו לשלם במזומן.

 

נתב"ג בתקופת הקורונה. צורך באמצעים אפקטיביים לשמירת בריאות הציבור בשדות התעופה נתב"ג בתקופת הקורונה. צורך באמצעים אפקטיביים לשמירת בריאות הציבור בשדות התעופה צילום: ענר גרין

 

מעבר לכך - ובמסגרת דרישות האיחוד האירופי, יתבקשו הנוסעים ביולי ובאוגוסט למלא טפסים אודות משך שהייתם, מיקום שהייתם ופרטיהם האישיים.

 

"זה חשוב עבור הלקוחות שלנו והעובדים שנחזור לחלק מהלו"ז הרגיל שלנו החל מ-1 ביולי והלאה", מסר מנכ"ל ריינאייר אדי וילסון. "ממשלות ברחבי אירופה הטילו סגר של ארבעה חודשים כדי להגביל את התפשטות הקורונה. אבל אחרי ארבעה חודשים הגיע הזמן שאירופה תחזור לטוס כדי שנוכל לאחד חברים ובני משפחה, לאפשר לאנשים לשוב לעבודה ולהתניע מחדש את תעשיית התיירות באירופה, שמספקת מיליוני מקומות עבודה".

 

חברה נוספת שמתכוונת לחזור לשמיים  היא KLM. כמו כן, בבריטיש איירוויז הודיעו כי החל מיולי יפעילו אלף טיסות ביום, אולם ייתכן והתכנון לא ייצא לפועל בשל החלטת הממשלה הבריטית לחייב את כל הנוסעים הנוחתים בממלכה להיכנס לבידוד של שבועיים. וויזאייר שבה לטיסות בקו לוטון-תל אביב בראשית מאי והיתה חברת הלואו קוסט הראשונה שחזרה לפעול בארץ.

 

בתוך כך, וירג'ין אטלנטיק מרחיבה את פעילותה בשוק הישראלי ומוסיפה טיסה יומית שנייה. החל מחודש מרץ 2021 ( עוד כמעט שנה מהיום) בכוונתה להוסיף טיסה יומית לקו לונדון-ת"א , מהלך שיאפשר לחברה להכפיל את כמות הנוסעים בקו לונדון ת"א ע"י הוספת למעלה מ-180,000 אלף מושבים בשנה. כל טיסות הנוסעים של וירג'ין אטלנטיק בקו תל אביב לונדון יבוצעו ע"י צי המטוסים של החברה הכולל מטוסים דו-מנועים רחבי גוף מסוג בואינג דגם A330-300 ,787-9S ו-S-350-1000A בעלי מחלקת אפר קלאס, פרימיום ואקונומי. הטיסה היומית של וירג'ין אטלנטיק תצא מת"א ב 07:20 ותנחת בהית'רו בשעה 11:00. טיסת החזרה תמריא מהית'רו ב- 22:30 ותנחת בבן גוריון בשעה 05:35.

 

הטיסה השנייה, שתחל כאמור בחודש מרץ, תמריא מת"א בשעה 17.20 תנחת בהית'רו ב- 21:00. טיסת החזור מהית'רו לת"א תצא ב- 08:45 ותנחת ב-15:50. הטיסה השנייה תהייה זמינה לכרטוס החל מיום שבת ה- 16.5. יואה ג'רווינן, סמנכ"ל המסחר הראשי, וירג'ין אטלנטיק: "אנו שמחים מאוד לבשר שקו תל-אביב הפופולארי שלנו שהושק בספטמבר 2019 ירחיב את פעילותו לשתי טיסות יומיות". 

x