שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

משבר הקורונה

מאסק מצפצף על הרשויות: פתח את מפעל טסלה בקליפורניה בניגוד להנחיות

מנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות פתח את המפעל מעבר לפעילות המינימלית המותרת, תוך הפרת צו אזורי שנועד להגביל את התפשטות הקורונה. מאסק אף קרא לרשויות לעצור אותו - ולא עובדים אחרים - במידה שיוחלט למנוע את הפתיחה; עם זאת, באתר ביזנס אינסיידר דווח כי עובדים שלא יסכימו לשוב לעבודה מסתכנים בפיטורים

שירות כלכליסט 08:4612.05.20

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה ממשיכה במאבקה ברשויות הבריאות בארה"ב, ופתחה מחדש את המפעל שלה בפרימונט, קליפורניה, מעבר לפעילות המינימלית המותרת.

 

מנכ"ל החברה אלון מאסק ציין אתמול (ב') בציוץ בטוויטר כי בכוונתו לפתוח מחדש את מפעל ייצור המכוניות היחיד של החברה בארה"ב, תוך הפרת צו אזורי שנועד להגביל את התפשטות הקורונה. מאסק אף קרא לרשויות לעצור אותו, ולא עובדים אחרים, במידה שיבואו למנוע את הפתיחה. המפעל המדובר מעסיק 10 אלף אנשים ונמצא במחוז אלמדה, באזור מפרץ סן פרנסיסקו.

 

אלון מאסק. "תעצרו אותי" אלון מאסק. "תעצרו אותי" צילום: רויטרס

 

הצו שאוסר על הפעילות בתוקף עד ה-31 במאי, והוא מאפשר רק פתיחה של עסקים חיוניים. "טסלה חוזרת היום לייצור נגד החוקים של מחוז אלמדה. אני אעמוד במפעל ביחד עם כולם. אם מישהו ייעצר, אני מבקש שזה יהיה אני", כתב מאסק בטוויטר.

 

עם זאת, באתר ביזנס אינסיידר דיווחו כי העובדים התבקשו לחזור לעבודה בשיחות טלפון ובהודעות, ומי שלא יסכים מסתכן באיבוד מקום עבודתו.

 

 

ההודעה על פתיחת המפעל מגיעה לאחר שבימים האחרונים הגביר מאסק את הביקורת שלו נגד ההנחיות; ביום שבת איים כי יעביר את המפעל והמטה של טסלה מקליפורניה אם לא יאפשרו לו לחזור לפעילות. במקביל, החברה הגישה תביעה נגד המחוז ועתרה לבית המשפט לקבל צו שיאפשר לה לפתוח את המפעל. מאסק אף הגדיר את הצו כצעד "פשיסטי" בשיחה בשבוע שעבר עם משקיעים.  

 

מפעל טסלה בקליפורניה מפעל טסלה בקליפורניה צילום: רויטרס

 

בהצהרה שפרסמו רשויות הבריאות במחוז ציינו כי הבינו שהמפעל נפתח מעבר לפעולות תחזוקה בסיסיות, ולכן עדכנו מחדש את טסלה בהנחיות. בהצהרה לא ציינו אם טסלה עלולה לספוג עונש כתוצאה מהמעשים שלה.

 

ב-12 החודשים האחרונים מניית טסלה התחזקה ב-239%, זאת בעוד שבאותה תקופה מדד S&P 500 עלה ב-1.7%.

x