$
עולם

"גאון מחשבים רשע": נער בן 15 מואשם כי גנב 24 מיליון דולר מיועץ ביטקוין

היועץ טוען כי הנער וחבריו פרצו לטלפון שלו ולמכשירים של אחרים וגנבו עשרות מיליוני דולרים: "מדובר באנשים עם מאפיינים סוציופתיים שהורסים בדם קר את חיי קורבנותיהם, ומתרברבים במעשי השוד שלהם"

שירות כלכליסט 12:2510.05.20

האקר בן 15 וצוות "גאוני המחשב הרשעים" שלו גנבו כ-24 מיליון דולר בכסף קריפטוגרפי מיועץ של חברות בלוקצ'יין, כך על פי תביעה שהוגשה לבית המשפט בניו יורק.

 

 

היועץ, מייקל טרפין, טוען שהטלפון שלו נפרץ וכספו נגנב ב-2018 על ידי כנופייה שבראשה עמד אליס פינסקי, נער ממחוז ווסצ'סטר בניו יורק. "זה היה חלק מפעילות סייבר פלילית ענפה", טוען טרפין. 

 

מייקל טרפין. תובע 71 מיליון דולר מייקל טרפין. תובע 71 מיליון דולר צילום: בלומברג

 

טרפין, מייסד ומנכ"ל חברת ייעוץ הבלוקצ'יין Transform Group, תובע מפינסקי 71 מיליון דולר (החוק הפדרלי למלחמה בפשע מאורגן מאפשר תביעת נזיקין בגובה פי 3 מהנזק בפועל).

 

"פינסקי ושותפיו הם למעשה גאוני מחשב רשעים עם מאפיינים סוציופתיים שהורסים בדם קר את חיי קורבנותיהם, ומתרברבים במעשי שוד במיליונים", כתב טרפין בתלונה שהגיש ביום חמישי לבית המשפט הפדרלי במנהטן.

 

על פי טרפין, הכנופיה של פינסקי מזהה אנשים שמחזיקים בכמויות גדולות של כסף קריפטוגרפי ומשיגה שליטה על הטלפונים שלהם על ידי שוחד או רמייה של עובדים בחברות הסלולר שלהם. כך יכולים ההאקרים ליירט הודעות אימות, להשיג מידע ולשאוב את חשבונות הקריפטו של קורבנותיהם.

 

על פי התביעה, פינסקי סיפר לחבריו שהחל מגיל 13 הספיק לגנוב יותר מ-100 מיליון דולר בכסף קריפטוגרפי, ומאות אלפי דולרים מתוכם הוא המיר לכסף מזומן שאיחסן בחדר השינה שלו. טרפין טוען גם שלאחר שהתעמת עם פינסקי על תפקידו לכאורה בשוד, הנער שלח לו כסף קריפטוגרפי, כסף מזומן ושעון יד בשווי כולל של שני מיליון דולר. לטענתו של טרפין זו הייתה למעשה הודאה מצד פינסקי שאכן גנב ממנו.

 

 

טרפין תבע את חברת AT&T ב-2018, בטענה ששיטות אבטחת המידע הנרפות של החברה הן שאיפשרו לכנופייתו של פינסקי להשתלט על הטלפון שלו. AT&T דחתה אז את ההאשמות.

x