$
קורונה

נותן כבוד לאנשי הרפואה: יצירה חדשה של בנקסי נחשפה בבריטניה

יצירה של אמן הגרפיטי המסתורי נחשפה בבית חולים בבריטניה. ביצירה נראה ילד עם בובה של אחות, כשבובות של גיבורי על מוטלות בפח לידו. לפי הדיווח במגזין טיים, עובדים בביה"ח אמרו: "דחיפה גדולה למורל"

שירות כלכליסט 12:0608.05.20
יצירה חדשה של אמן הגרפיטי המסתורי בנקסי, שנועדה לתת כבוד לאנשי הרפואה, נחשפה בבית חולים בבריטניה. כך מדווח המגזין טיים (Time).  התמונה הממוסגרת, שנקראת Game Changer היא בגודל 1 מ"ר ומציגה ילד יושב על הרצפה ומשחק עם בובת גיבורת על של אחות. בובות של באטמן וספיידרמן שוכבות בפח לידו.

 

הבובה של האחות, שכוללת גם גלימה ומסכה על הפנים, לובשת סינר שעליו מצויר צלב אדום - פיסת הצבע היחידה בציור שכולו בשחור לבן. היצירה הוצגה במסדרון בבית החולים ג'נרל הוספיטל בסאות'המפטון. האמן חיבר לציור גם מכתב לעובדי בית החולים: "תודה על כל מה שאתם עושים. אני מקווה שזה יעזור להכניס צבע למקום, גם אם הציור הוא בשחור ולבן".

 

אנשי צוות בבית החולים מצטלמים עם היצירה של בנקסי אנשי צוות בבית החולים מצטלמים עם היצירה של בנקסי צילום: איי פי

 

 

 

עובדי המקום הודו כי המחווה העניקה להם "דחיפה גדולה למורל". שניים מאנשי הצוות במקום מתו לאחר שנדבקו מחולי קורונה. "כולם בבית החולים מאד יעריכו אם אנשים יעצרו רגע את חייהם העמוסים ויעריכו את יצירת האמנות הזו", הגיבה פאולה הד, שעומדת בראש בית החולים. "העובדה שבנקסי בחר בנו כדי להכיר בתרומה העצומה של כולנו במערכת הבריאות הציבורית היא כבוד גדול".

 

היצירה תעמוד בעוד מספר חודשים למכירה פומבית על מנת לגייס כסף לארגוני צדקה העוסקים בבריאות הציבור, כך מסרה דוברת מטעמו של בנקסי.

x