קורונה

חילוץ בצרפת: הממשלה תעניק סיוע של 7 מיליארד יורו לאייר פראנס

נציבות האיחוד האירופי אישרה לממשלת צרפת להעביר את הסיוע לחברת התעופה, כדי להעניק לה נזילות ולאפשר לה לצלוח את משבר הקורונה; בתוך כך רושמת מניית אייר פראנס ירידה של 6% בבורסה של פריז

שירות כלכליסט 14:0904.05.20
נציבות האיחוד האירופי אישרה היום (ב') את תוכניות ממשלת צרפת להעביר לחברת אייר פראנס חבילת סיוע בסך שבעה מיליארד יורו על מנת לעזור לה לצלוח את משבר הקורונה - זאת תחת תקנות הסיוע הממשלתי שהוגמשו לאחרונה ובאמצעות הלוואות בערבות מדינה והלוואות לבעלי המניות.

 

 

 

"חבילת הערובות הממשלתיות וההלוואות בסך 7 מיליארד יורו תעניק לאייר פראנס את הנזילות שהיא זקוקה לה בדחיפות על מנת לשרוד את השפעות התפרצות הקורונה", כך אמרה נציבת התחרותיות באיחוד האירופי, מרגרתה ווסטגר. בתוך כך מניות אייר פראנס רושמות ירידה של 6% בבורסה של פריז. 

 

איירבוס של אייר פראנס איירבוס של אייר פראנס

 

סיוע כה נרחב לחברת התעופה הלאומית של צרפת אינו חוקי בימים כתיקונם, אך האיחוד הגמיש בשלהי חודש מרץ את התקנות הנוגעות לסיוע ממשלתי כדי לאפשר למדינות החברות באיחוד להתמודד עם השפעות הקורונה. ווסטגר כבר אישרה חבילת סיוע של 300 מיליארד יורו מצד הממשלה הצרפתית, אך הסיוע לאייר פראנס הצריך אישור מיוחד מכיוון שבמסגרתו ממשלת צרפת תהיה ערבה ל-90% מההלוואות שיינתנו לחברה, בעוד שבחבילת הסיוע המקורית הערובה עומדת על 70%.

 

"תעשיית התעופה חשובה מבחינת מקומות עבודה וניידות," אמרה ווסטגר, "בהקשר של התפרצות הקורונה, אייר פראנס שיחקה תפקיד חשוב בהחזרת אזרחי צרפת לארצם והעברת ציוד רפואי. שיתפנו פעולה עם הממשלה הצרפתית, כמו עם ממשלות של מדינות אירופיות רבות אחרות, כדי להבטיח שהתמיכה הציבורית תעזור לצלוח את המשבר, ושיהיה ניתן להעבירה בצורה היעילה והמהירה ביותר האפשרית".

x