$
עולם

לציון יום הארי פוטר: ג'יי.קיי רולינג תורמת מיליון פאונד לארגוני צדקה

מחברת ספרי הארי פוטר תורמת מיליון פאונד לארגונים בבריטניה שמסייעים לדרי רחוב ולקורבנות של אלימות בתוך המשפחה. ג'יי.קיי רולינג בטוויטר: "אני תורמת בהוקרה לקרב על הוגוורטס שאנחנו מציינים 22 שנה לקיומו. ביום השנה של הניצחון הגדול לקוסמים, אני חושבת על האנשים שמנסים עתה להגן עלינו מפני הקורונה"

שירות כלכליסט 11:5903.05.20
ג'יי.קיי רולינג, מחברת ספרי הארי פוטר תורמת מיליון פאונד לארגוני צדקה בבריטניה. הארגונים מסייעים לאנשים במצוקה במהלך הסגר שהוטל על המדינה כתוצאה מהתפשטות הקורונה. מחצית מהסכום ייתרם לארגון בשם Crisis שמסייע לדרי רחוב, והמחצית השנייה ל- Refuge שתומך בקרבנות של אלימות בתוך המשפחה.

 

 ההודעה על התרומה התפרסמה אתמול לרגל ציון יום הארי פוטר בטוויטר, זה גם היום שבו מתרחש אחד האירועים המרכזיים בספר. "היום אנחנו מציינים 22 שנה לקרב על הוגוורטס. אך עליי לומר שאני מרגישה שזה לא מתאים לשוחח עכשיו על מוות של דמויות בידיוניות", כתבה רולינג בחשבון הטוויטר שלה. "יותר מדי אנשים מאבדים את יקיריהם בעולם האמיתי".

 

ג'יי.קיי רולינג. תרומה לארגונים הומניטריים ג'יי.קיי רולינג. תרומה לארגונים הומניטריים צילום: רויטרס

הקרב על הוגוורטס מסמל את הניצחון של הארי פוטר וחבריו על וולדרמוט, ניצחון שהציל את העולם מכוחות הרשע של וולדרמוט. "לכן ביום השנה הזה של ניצחון גדול לקוסמים, אני חושבת על האנשים שעושים את העבודה שלהם ומנסים להגן עלינו ועל דרך החיים שלנו. במשפחה שלי יש שלושה עובדים חיוניים, וכמו כולם אני נעה בין תחושת גאווה וחרדה".

 

עוד הוסיפה רולינג כי במשברים מסוג זה, השכבות החלשות באוכלוסייה הן אלה שנפגעות בצורה הקשה ביותר. "לכן בהוקרה לקרב על הוגוורטס אני אתרום מיליון פאונד", הכריזה הסופרת המיליארדרית.

 

הארי פוטר. ממשיך להשפיע הארי פוטר. ממשיך להשפיע

מארגון רפיוג'י נמסר בתגובה: "החדשות הנפלאות האלה מגיעות בתקופה שבה השיחות לקו הסיוע שלנו עלו ב-50%. תודה רבה לג'יי.קי רולינג, התמיכה שלך תעזור לנו להגיע ליותר נשים מוכות שזקוקות לנו".

 

 

x