שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

בית הנבחרים האמריקאי פתח בחקירה סביב התנהלות קרניבל במשבר הקורונה

18 אנשים מתו ו-1,500 נוסעים נדבקו בנגיף בספינות השיט שמפעילה החברה שבשליטת מיקי אריסון. אחת מספינות השיט המוכרות שעליהן התפשט הנגיף היא דיימונד פרינסס, שעליה שהו ישראלים. השאלה העיקרית שבמרכז החקירה היא מדוע לא פעלה קרניבל מוקדם יותר כדי להגן על הנוסעים והצוות

שירות כלכליסט 10:1302.05.20

בית הנבחרים האמריקאי פתח בחקירה סביב התנהלותה של חברת השייט קרניבל קורפ (Carnival Corp) בתגובה להתפרצות מגיפת הקורונה, כשהשאלה העיקרית שבמרכז החקירה היא מדוע לא פעלה החברה מוקדם יותר כדי להגן על הנוסעים והצוות. 

18 אנשים מתו וכ-1,500 נוסעים נדבקו בקורונה בספינות השיט שמפעילה החברה שבשליטת מיקי אריסון. אחת הספינות המוכרות ביותר של החברה, שעליהן התפשט הנגיף, היא דיימונד פרינסס שעליה שהו גם ישראלים בתחילת המשבר. 

ספינת התענוגות diamond princess ליד יוקוהומה, יפן ספינת התענוגות diamond princess ליד יוקוהומה, יפן צילום: רויטרס

 

"החברה ניסתה למכור את פנטזיית השיט והתעלמה מהאיום על בריאות הציבור של הקורונה על הנוסעים העתידיים", כתב פיטר דפאציו, יו"ר ועדת התחבורה והתשתיות בבית הנבחרים במכתב ששלח לחברה.

 

הוא התייחס גם לתחקיר שערכו בנושא בסוכנות הידיעות בלומברג וציין כי "בקרניבל היו מודעים לסכנה בחלק מהספינות ולא נקטו בפעולות הראויות, מה שכנראה הוביל ליותר הידבקויות ולהתפשטות הנגיף". החברה נדרשה להעביר לידי הוועדה מסמכים הנוגעים לאופן תגובתה למגיפה.

 

מהחברה נמסר בתגובה: "המטרה שלנו ושל הוועדה זהה – להגן על הבריאות, הבטיחות והרווחה של האורחים והעובדים שלנו, תוך שמירה על החוקים והגנה על הסביבה. אנחנו עוברים על המכתב ונשתף פעולה עם הוועדה".

x