$
קורונה

אמזון תאפשר המשך עבודה מהבית עד אוקטובר

בהודעה צוין כי מדובר בעובדים בכל רחבי העולם אולם לא נאמר באילו תפקידים ובאילו מספרים. החברה העלתה את תעריף השעות הנוספות שהיא משלמת לעובדי המחסנים שלה ושכרה 175,000 עובדים נוספים

שירות כלכליסט 13:2901.05.20

אמזון הודיעה לעובדיה שעבודתם יכולה להתבצע מהבית, ושביכולתם להמשיך לעשות זאת לפחות עד תחילת באוקטובר. בכך החברה האריכה את ציר הזמן לחזרה לעבודה עבור עובדים רבים, בעודה עומדת בפני ביקורת סביב תנאי העבודה במתקני האחסון שלה.

 

 

 

"עובדים שיכולים לעבוד מהבית באופן אפקטיבי מוזמנים להמשיך לעשות זאת עד לפחות עד 2 באוקטובר", כתב דובר של אמזון בהודעה שנשלחה היום במייל לעובדים. הוא הוסיף שההחלטה כוללת את כל התפקידים בכל העולם. עם זאת, בהודעה לא צוין בכמה מכוח העבודה הכולל של החברה מדובר, או באילו תפקידים.

 

שליח של אמזון שליח של אמזון צילום: בלובמרג

 

על פי ההודעה, החברה משקיעה כספים באמצעי בטיחות לעובדיה שרוצים לבוא למשרד "בצורת ריחוק חברתי, חיטוי יסודי, בדיקות חום, וזמינות מסכות הגנה לפנים ומחטאי ידיים".

 

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטיציה ג'יימס, מסרה בשבוע שעבר לאמזון כי ייתכן שהחברה הפרה את תקנות הבטיחות ושיטות העבודה המחויבות על רקע התפרצות הקורונה, וזאת לאחר שפיטרה בחודש מרץ את אחד ממנהיגי מחאת עובדי המחסנים שלה.

 

עובדי המחסנים ומתקנים נוספים של אמזון המשיכו לעבוד במהלך המשבר כדי לשמור על זרימת המשלוחים ללקוחות שהיו תקועים בביתם. עובדים אחרים עובדים מהבית. החברה העלתה את תעריף השעות הנוספות שהיא משלמת לעובדי המחסנים שלה ושכרה 175,000 עובדים נוספים בחודש שעבר. בסוף 2019 העסיקה אמזון 798,000 עובדים במשרה מלאה וחלקית ברחבי העולם.

x