$
קורונה

ביל גייטס על החיסון לקורונה: מי יקבל אותו ראשון?

המיליארדר אמר כי הוא אופטימי לגבי הסיכוי למציאת חיסון ב-18 החודשים הקרובים; מה צריכה להיות היעילות שלו?

שירות כלכליסט 11:2201.05.20

"אם אנחנו רוצים לחזור לשגרה, עלינו לפתח חיסון בטוח ואפקטיבי לקורונה. עלינו לייצר מיליארדי חיסונים, ולדאוג שיגיעו לכל חלקי העולם, ולגרום לכל זה לקרות במהירות המרבית" -  כך כתב הפילנטרופ המיליארדר ומייסד מיקרוסופט, ביל גייטס.

 

 

לדבריו, על החיסון להיות יעיל בלפחות 70% כדי לעצור את ההתפרצות.הוא הוסיף שניתן יהיה להשתמש גם בחיסון בעל יעילות של 60%, אך במקרה כזה עדיין יתרחשו התפרצויות מקומיות; חיסון בעל יעילות של פחות מ-60% לא יעצור את התפשטות הנגיף.

 

גייטס אמר שהוא אופטימי לגבי הסיכוי שב-18 החודשים הקרובים יימצא חיסון יעיל ובטוח, אם כי לדעתו טווח הזמנים למציאת חיסון יכול גם להתקצר ל-9 חודשים או להתארך לשנתיים.

 

לדבריו, החיסון לא חייב להיות מושלם מההתחלה, וייתכן שיקח זמן לפתח ולשכלל אותו. הוא ציין כי ברגע שחיסון שכזה יהיה מוכן לשימוש, יש להפיצו ראשית לעובדי בריאות ואז לאנשים במדינות בעלות הכנסה נמוכה.

 

ביל גייטס ביל גייטס צילום: בלומברג

 

גייטס ציין כי העולם יזדקק בסך הכל ל-7 מיליארד מנות של החיסון, או יותר אם יהיה מדובר בחיסון שיש ליטול כמה פעמים. הוא סבור שבסופו של דבר, חיסון לקוביד-19 יינתן לכל ילוד באופן סטנדרטי.

 

בתחילת אפריל הודיע גייטס כי ישקיע מיליארדי דולרים בהקמת מפעלים עבור שבע חברות שמפתחות חיסונים לנגיף הקורונה. 

 

מאז שהחל להתפשט, הדביק הקורונה יותר מ-3.2 מיליון איש בעולם, והביא למותם של לפחות 233 אלף, לפי מידע של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

 

"אולי קשה לראות את זה כרגע, אבל יש אור בקצה המנהרה. אנחנו עושים את כל הדברים הנכונים כדי להגיע לחיסון במהירות המרבית", אמר גייטס.

x