$
קורונה

משבר הקורונה

הראשונה בארה"ב: לוס אנג'לס תציע לתושבים בדיקות קורונה בחינם

לפי הודעה של העירייה, הבדיקות תהיינה זמינות גם לתושבים שלא מדווחים על סימפטומים; עם זאת, אנשים המתלוננים על חום, שיעול וקוצר נשימה, וכן עובדי מערכת הבריאות, עדיין יקבלו עדיפות. ראש העיר אריק גרסטי: "סעו להיבדק. אל תתמהמהו, אל תתלבטו ואל תסכנו אחרים"

שירות כלכליסט 13:0830.04.20

לוס אנג'לס הפכה לעיר הגדולה הראשונה בארה"ב שמציעה לתושבים שלה בדיקות בחינם לגילוי קורונה, כאשר הבדיקות זמינות גם לתושבים שלא מדווחים על סימפטומים - כך לפי הודעה רשמית שפרסמה העירייה. עם זאת, אנשים המתלוננים על חום, שיעול וקוצר נשימה, וכן עובדי מערכת הבריאות, עדיין יקבלו עדיפות.

 

 

בדיקות קורונה חינם בלוס אנג'לס בדיקות קורונה חינם בלוס אנג'לס צילום: איי פי

 

הבדיקות אמורות להתבצע כבר באותו היום, או לכל המאוחר למחרת היום בו מזמינים את התור. "יש לנו את היכולת לעשות זאת", מסר בתדרוך לעיתונאים ראש העיר אריק גרסטי. "אז אל תתמהמהו, אל תתלבטו ואל תסכנו אחרים". עד כה, רק אנשים שחוו סימפטומים המזוהים עם המחלה היו זכאים להיבדק באחד ממתחמי "היבדק וסע" שנפתחו ברחבי העיר. "אם אתם חשים את הצורך להיבדק, סעו להיבדק. אם אתם רוצים להיות בטוחים, סעו להיבדק", הוסיף.

 

בלוס אנג'לס נפתחו 34 מתחמי בדיקות, שבכל אחד מהם ניתן לבצע עד 18 אלף בדיקות ביום. עד כה נבדקו כבר מעל ל-140 אלף אנשים בעיר.

חוף היום הנטינגטון סיטי, קליפורניה, השבוע חוף היום הנטינגטון סיטי, קליפורניה, השבוע צילום: רויטרס

 

בתוך כך, מדינת קליפורניה הודיעה על סגירת כל החופים והפארקים הציבוריים החל מיום שישי הקרוב, לאחר שבסוף השבוע שעבר התמלאו החופים במבקרים שהפרו את הנחיות הריחוק החברתי. "הנגיף הזה לא נח בסופי שבוע, הנגיף הזה לא יושב בבית כי יש יום יפה בחוץ", הסביר המושל גאווין ניוסום. לדבריו, המדינה עדיין נמצאת בשלב הראשון של התמודדות עם הקורונה, שמחייב הישארות בבית עד להשטחת העקומה. המדינה רחוקה "עוד שבועות" מפתיחה מחדש של עסקים ובתי הספר, הדגיש.

x