שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

דיווח שוטף

צרפת: "נעלה את מספר הבדיקות ל-700 אלף בשבוע"

בריטניה: "אנו לא בשלב של להפחית את מגבלות הקורונה"; רוסיה: שיא במספר חולי הקורונה החדשים ביממה; מעל מיליון נדבקו בקורונה בארה"ב; טראמפ: "חוקרים את עניין המגפה בסין, לא מרוצים מהם"; הקורונה בסין: שישה אובחנו כנשאי הנגיף ביממה האחרונה; גרמניה: 1,144 חולי קורנה נוספים, מספר המתים עלה ל-5,913

כלכליסט ו-ynet 19:2128.04.20

דיווח שוטף על מגפת הקורונה בעולם

 

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

לוחות הזמנים לחזרה לשגרה במדינות נבחרות

 

 

 

19:15 - צרפת: "נעלה את מספר הבדיקות ל-700 אלף לשבוע" 

 

צרפת תעלה את מספר הבדיקות שלה לגילוי קורונה ל-700,000 לשבוע - כך הודיע ראש ממשלת צרפת אדוארד פיליפ. לדבריו, הבדיקות יבוצעו לא רק למי שחשוד בכך שנדבק בנגידף, אלא גם לכל מי שהיה בקשר עם אדם שחלה בנגיף, בין אם הוא מגלה סימפטומים או לא. "בידוד איננו עונש או סנקציה, הוא אמצעי להגנה קולקטיבית", אמר פיליפ. הוא הודיע ​​כי גני ילדים ובתי ספר יסודיים ייפתחו מחדש ב- 12 במאי, כאשר בכל קבוצה בפעוטון לא תכלול יותר מעשרה ילדים, וכל קבוצה בבית הספר לא תכלול יותר מ-15 תלמידים בכיתה. התיכונים בצרפת ייפתחו ב-18 במאי.

 

ראש ממשלת צרפת אדוארד פיליפ ראש ממשלת צרפת אדוארד פיליפ צילום: AFP

 

15:50 - בריטניה: "לא בשלב של להפחית את מגבלות הקורונה"

 

דוברו של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי ארצו עדיין לא נמצאת בשלב של הפחתת המגבלות החמורות למניעת התפשטות הקורונה. הוא הוסיף כי הממשלה תבחן את הצעדים הבאים במאבק בנגיף עד ל-7 במאי. לדבריו, "חשוב שההנחיות יישארו כפי שהן לעת עתה. עלינו להתמקד בכך שכולם שומרים על מרחק חברתי, ולהבטיח שהתפשטות הנגיף נמצאת תחת שליטה".

 

 

 

מתחם בדיקות קורונה בבריטניה מתחם בדיקות קורונה בבריטניה צילום: אי פי איי

 

15:30 - מנהל המעבדה בווהאן: "אין לנו יכולת לייצר נגיפים"

 

מנהל מעבדת הנגיפים בווהאן שבמרכז סין, העיר שבה התפרץ נגיף הקורונה לראשונה, אמר כי "הטענות שמקורו של הנגיף הוא במעבדה הן חסרות כל בסיס. אין לנו כוונה או יכולת לתכנן ולייצר נגיף קורונה חדש". המנהל, יואן ז'ימינג, כינה את הטענות "זדוניות", והוסיף שאין עדיין תשובה לשאלת המקום שבו התפרץ לראשונה הנגיף. לאחרונה התפרסמו דיווחים שלפיהם ארה"ב בוחנת אם הנגיף התפשט מהמעבדה - בין אם באופן מכוון ובין אם כתוצאה מבטיחות רעועה.

 

13:30 - ספרד: ירידה במספר המתים מקורונה והנדבקים

 

משרד הבריאות הספרדי הודיע כי ביממה האחרונה מתו 301 חולי קורונה במדינה - לעומת 331 אתמול ו-288 שלשום. בכך עלה מניין המתים בספרד ל-23,822. כמו כן, ביממה האחרונה אובחנו 1,308 חולי קורונה נוספים, לעומת 1,831 אתמול. מניין הנדבקים הכולל בספרד עומד על 210,773.

 

 

בדיקת קורונה בספרד בדיקת קורונה בספרד צילום: אי פי איי

 

11:00 - רוסיה: שיא במספר חולי הקורונה החדשים ביממה

 

רוסיה דיווחה על 6,411 חולי קורונה נוספים שאובחנו ביממה האחרונה, המספר הגבוה ביותר מאז תחילת המגפה. אתמול אובחנו במדינה 6,198 חולים ושלשום 6,361. מניין הנדבקים הכולל ברוסיה עומד כעת על 93,558. כמו כן, 72 חולי קורונה נוספים מתו ביממה האחרונה ברוסיה, ובכך עלה מניין המתים במדינה ל-867. אתמול מתו 47 חולי קורונה ברוסיה ושלשום מתו 66. לפי ההערכות במדינות מערביות, מספר החולים והמתים ברוסיה גבוה מהמדווח.

 

סנט פטרסבורג סנט פטרסבורג צילום: אי פי איי

 

7:46 -  גרמניה: 1,144 חולי קורנה נוספים, מספר המתים עלה ל-5,913

 

גרמניה דיווחה כי ביממה האחרונה אובחנו 1,144 חולי קורונה במדינה, לעומת 1,018 חולים שאובחנו ביממה הקודמת. מספר החולים הכולל בגרמניה עומד כעת על 156,337 בני אדם. כמו כן, ביממה האחרונה מתו 163 חולים נוספים - לעומת 110 אתמול - ובכך עלה מניין המתים ל-5,913. בימים האחרונים התייצב מספר החולים בגרמניה, ובמדינה החלו להפעיל אסטרטגיית יציאה מהמשבר.

 

מינכן, גרמניה מינכן, גרמניה צילום: אי פי איי

 

 

5:47 - הקורונה בסין: שישה אובחנו כנשאי הנגיף ביממה האחרונה

 

הרשויות בסין דיווחו כי ביממה האחרונה אובחנו שישה בני אדם נוספים כחולים בקורונה, זאת לעומת שלושה בלבד שאובחנו אתמול. עד כה נדבקו 82,836 בני אדם במדינה שבה פרצה המגפה. אף אדם לא מת ביממה האחרונה בסין כתוצאה מקורונה ומניין המתים נותר 4,633

 

4:04 - ארה"ב: כמיליון נדבקו בקורונה, 1,303 בני אדם מתו ביממה האחרונה

 

כמיליון בני אדם נדבקו בקורונה בארצות הברית מאז החלה התפשטות המגפה במדינה, כך עולה מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. 1,303 בני אדם מתו ביממה האחרונה ברחבי ארה"ב, מספר דומה לזה שדווח אתמול (1,330). עד כה מתו במדינה 56,144, יותר מרבע ממקרי המוות שדווחו בעולם כולו. "לעולם לא נשכח את האנשים שהקריבו את חייהם בשל אוזלת היד של 'מישהו אחר'", אמר הנשיא דונלד טראמפ, שכיוון אצבע מאשימה לכיוון סין בטענה שהייתה יכולה לעצור את התפשטות המגפה ברחבי העולם.

 

שר הבריאות של ארה"ב אלכס אזר שר הבריאות של ארה"ב אלכס אזר צילום: AP

 

3:24 - מקסיקו: 83 מתו מקורונה ביממה האחרונה, 852 נדבקו

 

משרד הבריאות של מקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה אובנו עוד 852 בני אדם כחולים בקורונה במדינה ונוספו 83 מקרי מוות, לעומת 46 מתים ביממה שלפני כן. מניין הנדבקים במקסיקו עומד על 15,529 בני אדם, מתוכם מתו 1,434.

 

2:10 - טראמפ על נגיף הקורונה: "חוקרים את עניין המגפה בסין, לא מרוצים מהם"

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר בתדרוך עיתונאים בבית הלבן כי סין הייתה יכולה לעצור את התפשטות נגיף הקורונה לפני שהועבר לעולם כולו. הוא ציין כי "הממשל מבצע חקירה מאוד רצינית בעניין, אנחנו לא מרוצים מסין", לדבריו, "אנחנו מאמינים כי ניתן היה לעצור את זה במהירות".

 

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: איי אף פי

 

 

1:40 - טראמפ: "יודע מה מצבו של קים, אך לא יכול לדבר על כך"

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי הוא יודע מה מצבו הבריאותי של שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און, אך לא יכול להרחיב על כך. לדבריו, "אני לא יכול להגיד לכם בדיוק מה מצבו. אני יודע מה מצבו באופן יחסי, אך לא יכול לדבר על כך. אני רק מאחל לו טוב ומקווה שהוא בסדר". הנשיא האמריקני ציין: "אתם ככל הנראה תשמעו על כך בעתיד הלא מאוד רחוק".

 

00:07 - מניין החולים בקורונה ברחבי העולם חצה את רף השלושה מיליון

 

יותר משלושה מיליון בני אדם נדבקו בקורונה ברחבי העולם, כך לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. מניין הנדבקים, שממשיך לעלות עומד כעת על 3,029,452. כשליש מהנדבקים מארצות הברית ומחציתם מאירופה. כמו כן, נרשמו יותר מ-210 אלף מקרי מוות, בארצות הברית בלבד מתו 55,735 בני אדם.

x