$
חברה וסביבה

פסטיבל הבירה המסורתי "אוקטוברפסט" במינכן - בוטל

פסטיבל הבירה הגדול בעולם שמושך אליו מדי שנה 6 מיליון מבקרים בוטל על רקע משבר הקורונה. בהתבסס על המצב הנוכחי, איני יכול להעלות על הדעת שאירוע בסדר גודל כזה יוכל להתקיים", מסר נשיא בוואריה

שירות כלכליסט 11:0521.04.20
לשלל אירועי התרבות והספורט שבוטלו ברחבי העולם כתוצאה מהקורונה מצטרף כעת גם אירוע ותיק נוסף: פסטיבל אוקטוברפסט המסורתי במינכן.

 

ההנחיות הנוכחיות בגרמניה אינן מאפשרות לקיים אירועים ציבוריים עד ה-31 באוגוסט, ואף שאוקטוברפסט מתקיים כמעט שלושה שבועות לאחר מכן, החליטו בבוואריה לבטל בכל מקרה את האירוע השנה. "בהתבסס על המצב הנוכחי, איני יכול להעלות על הדעת שאירוע בסדר גודל כזה יוכל להתקיים", מסר נשיא בוואריה, מרקוס סודר. לדבריו, ההחלטה התקבלה בשיתוף עם ראש עיריית מינכן. "אנחנו רוצים להגן על בוואריה, ולמרבה הצער 2020 תהיה שנה שבה לא יתקיים הפסטיבל", הוסיף.

 

מבלים בפסטיבל. ארכיון מבלים בפסטיבל. ארכיון

 

ההודעה הנוכחית מגיעה לאחר שלפני כשבועיים חלק מהסוחרים שלוקחים חלק באירוע הציעו לקיים פסטיבל מצומצם שיהיה פתוח רק בפני התושבים המקומיים. אולם, ההצעה לא זכתה לתמיכת בכירים בעירייה.

 

אוקטוברפסט מוגדר כפסטיבל הבירה הגדול בעולם. הוא מתקיים בכל שנה במינכן ומושך אליו בסביבת 6 מיליון מבקרים, מתוכם 2 מיליון תיירים. האירוע השנה תוכנן להיערך בין ה-19 בספטמבר ועד ה-4 באוקטובר. הפסטיבל כבר בוטל כמה פעמים בעבר: בשנים 1854 ו-1873 הוא בוטל בשל התפרצות הכולירה. כמו כן, הוא לא התקיים בתקופות של מלחמה וב-1923 בוטל בשל מצבה הכלכלי הקשה של גרמניה באותו הזמן.

 

x