$
קורונה

ספרד תשלם הכנסה חודשית בסיסית למיליון ממשקי הבית העניים במדינה

שר הביטחון החברתי הודיע כי למקבלים את ההכנסה הבסיסית, שתאושר על ידי הקבינט בחודש מאי, יהיו תמריצים למצוא עבודה. לדבריו, לקרוב מחמישית ממשקי הבית הספרדים יש הכנסה הנמוכה מ-246 יורו

שירות כלכליסט 13:5817.04.20
ספרד מתכננת לשלם הכנסה חודשית בסיסית לכמיליון ממשקי הבית העניים יותר במדינה על מנת לעזור להם להתמודד עם השפעת התפרצות נגיף הקורונה, כך הודיע היום (ו') שר הבטחון החברתי, חוסה לואיס אסקריבה.

 

 

 

למקבלים את ההכנסה הבסיסית, שתאושר על ידי הקבינט בחודש מאי, יהיו תמריצים למצוא עבודה, כמו האפשרות לשלב את ההקצבה החודשית עם שכר ממשרה חדשה למשך תקופה מסוימת, אמר אסקריבה לתחנת הרדיו COPE. הוא הוסיף כי "בלי תמריצים למצוא עבודה, יש פיתוי למצות את הקצבה ולא לנסות לחזור לשוק העבודה".

 

בדיקה לגילוי קורונה בספרד בדיקה לגילוי קורונה בספרד צילום: אי פי איי

 

טרם הוחלט כמה ישולם בחודש ואסקריבה סירב לומר מהיכן יגיע המימון הממשלתי לתוכנית, למרות שרמז כי היא תמומן בחובות ציבוריים חדשים.

 

לדבריו, לקרוב מחמישית ממשקי הבית הספרדים יש הכנסה הנמוכה מ-246 יורו (266 דולר) בחודש.

 

המפלגה הסוציאליסטית ומפלגת השמאל, יונידס פודמוס, שותפתה הקואליציונית, הסכימו בינואר לייצר הכנסה בסיסית כזו כחלק מתוכנית ארבע השנים שלהם, אם כי משבר הקורונה שינה את סדרי העדיפויות.

 

אסקריבה אמר כי ייקח שבועות עד שהביורוקרטיה הממשלתית תתחיל לשלם את ההטבה החדשה.

 

הכלכלה הספרדית הפסידה 900 אלף משרות במהלך השבועיים הראשונים של ההשבתה הכללית שהוכרזה במדינה ב-14 במרץ בניסיון להגביל את התפשטות הנגיף, והחזירה את מספר המובטלים הרשמיים למקום בו היה לפני שלוש שנים.

x