$
עולם

"אשתי שונאת שאני עובד מהבית" - כשבנקסי תקוע בסגר

זו כותרת הפוסט שהעלה לאינסטגרם האמן הבריטי המצליח, ובו הציג דימויי עכברושים מחוללים מהומה בחדר אמבטיה שלו - שקיבל 1.7 מיליון צפיות; לפי דיווח, האמן הבריטי הרוויח 1.4 מיליון דולר במכירה מקוונת שהתקיימה בצל הקורונה

שירות כלכליסט 13:4316.04.20

גם בנקסי, אמן הרחוב הבינלאומי המצליח מצא את עצמו תקוע בסגר הכלל עולמי הנוכחי בשל התפשטות הקורונה, כמו שליש מאוכלוסיית העולם. אך למרות שהעבודה ברחוב אינה אופציה מבחינתו כרגע, האמן מצא דרך חלופית להציג את האמנות שלו - בתוך ביתו.

 

 

אולי חדר האמבטיה לא נשמע כמו החלל הכי מעורר השראה בבית, אבל בנקסי חשב אחרת. ב-15 באפריל העלה האמן פוסט עם כמה דימויים בהם נראים עכברושים מצוירים מחוללים מהומה בחדר האמבטיה של האמן. כותרת הפוסט שהועלה לאינסטגרם, ושקיבל 1.7 מיליון לייקים, הייתה: "אשתי שונאת כשאני עובד מהבית".

ציורי הקיר של בנקסי - בתוך ביתו ציורי הקיר של בנקסי - בתוך ביתו צילום: banksy/Instagram

 

למרות התפרצות נגיף הקורונה, האמנות של בנקסי עדיין שומרת על כוחה. אתר Artnet News דיווח שהאמן הבריטי הרוויח 1.4 מיליון דולר במכירה מקוונת שהתקיימה לאחרונה, שאירח בית המכירות הפומביות סות'ביז, מה שמוכיח שאנשים ממשיכים לקנות אותו בכל מצב.

 

מחיר המכירה הסופי עלה על האומדן הראשוני של 839 אלף דולר והגיע ל-1.2 מיליון דולר. באופן מפתיע, 47% מרוכשי היצירות של בנקסי היו לקוחות חדשים של סות'ביז, ו-30% מתוכם היו מתחת לגיל 40.

 

העבודה היקרה ביותר של בנקסי שנמכרה עד היום היא ציור ענק של פרלמנט שימפנזים שקרוי Devolved Parliament. הוא נמכר תמורת 12 מיליון פאונד, סכום שעלה על האומדן הראשוני של 2.47 מיליון פאונד בכמעט פי חמש. ארטנט דיווח שבמהלך המכירה הפומבית שארכה כ-13 דקות בלבד התפשטה בחדר נימה צחוק, שלא ברור אם נבעה מעונג, מהלם, או משילוב של השניים.

 

ציורי הקיר של בנקסי בתוך חדר האמבטיה שלו ציורי הקיר של בנקסי בתוך חדר האמבטיה שלו צילום: banksy/Instagram

 

 

 

חדר האמבטיה החדש של בנקסי חדר האמבטיה החדש של בנקסי צילום: banksy/Instagram

 

 

 

 

מהומה באמבטיה מהומה באמבטיה צילום: banksy/Instagram

 

 

 

 

עכברוש עכברוש צילום: banksy/Instagram

 

 

 

 

 

עוד עכברוש עוד עכברוש צילום: banksy/Instagram

 

 

 

 

 

ולסיום, העכברוש על האסלה ולסיום, העכברוש על האסלה צילום: banksy/Instagram

 

 

 

 

 

x