$
קורונה

דיווח שוטף

מושל ניו יורק: "מערכת הבריאות התייצבה, החשש מקריסה לא התממש"

חלק מהחנויות בגרמניה ייפתחו בשבוע הבא, בתי הספר ייפתחו בהדרגה במאי; מניין המתים הכללי בעולם מהנגיף עומד על יותר מ-131 אלף, מספר הנדבקים חצה את רף ה-2 מיליון בני אדם. מניין המתים בצרפת עלה ל-17,167; יו"ר ארגון הבריאות העולמי על החלטת טראמפ: "נפעל למילוי החוסרים מיתר המדינות החברות"

כלכליסט ו-ynet 22:3515.04.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:20 - צרפת: 668 אנשי צוות נדבקו בקורונה על נושאת המטוסים היחידה של הצי

 

צבא צרפת הודיע כי 668 אנשי צוות על נושאת המטוסים "שארל דה-גול" נדבקו בנגיף הקורונה. מדובר בנושאת המטוסים היחידה בצי הצרפתי. לא נמסרו פרטים נוספים.

 

21:27 - צרפת: מניין המתים מקורונה עלה ל-17,167

 

מניין המתים מנגיף הקורונה בצרפת עלה ל-17,167. כך מסרו הרשויות במדינה. על-פי הנתונים, 10,643 בני אדם מתו בבתי חולים, והשאר בבתי אבות ובבתים. בצרפת ציינו כי ביממה האחרונה חלה ירידה במספר האשפוזים, לצד ירידה נוספת במספר המאושפזים בטיפול נמרץ.

 

20:25 - מושל ניו יורק: "מערכת הבריאות התייצבה, החשש מקריסה לא התממש"

 

מושל ניו יורק אנדרו קואומו אמר כי מערכת הבריאות במדינה "התייצבה", וציין כי "החשש מקריסת המערכת מנגיף הקורונה לא התממש". קואומו הוסיף כי ביממה האחרונה נרשמו 752 מקרי מוות מהנגיף במדינה, זאת לצד 2,253 בני אדם נוספים שחלו בנגיף ואושפזו בבתי החולים. קואומו אמר עוד כי מדינת ניו יורק ביצעה עד היום יותר מ-500 אלף בדיקות קורונה.

 

 

אנדרו קואומו, מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו, מושל מדינת ניו יורק צילום: איי פי

 

20:06 - גרמניה: חלק מהחנויות ייפתחו בשבוע הבא, בתי הספר ייפתחו בהדרגה במאי

 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הודיעה על המשך רוב ההגבלות שהוטלו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה במדינה, אך לצד זאת תקל ותפתח חנויות שגודלן אינו עולה על 800 מטר מרובע בשבוע הבא. אחרי שיחה עם 16 מושלי מדינות המחוז של גרמניה, אמרה מרקל כי הצעדים הביאו "הצלחה שבירה בשלב הביניים" במלחמה נגד הנגיף. מרקל הוסיפה כי הממשלה ממליצה לאזרחים לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה הציבורית, וציינה עוד כי בתי הספר במדינה ייפתחו בהדרגה החל ב-4 במאי.

 

מעבר הגבול בין פולין לגרמניה בתחילת המשבר מעבר הגבול בין פולין לגרמניה בתחילת המשבר צילום: בלומברג

 

 

19:26 - ארגון הבריאות העולמי: "מצרים על הפסקת המימון האמריקני, נבחן השפעות"

 

יו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום גברייסוס, התייחס להחלטתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לעצור את המימון לארגון: "אנחנו מצרים על החלטת הנשיא. ארצות הברית עמדה לצד הארגון לאורך זמן והייתה נדיבה, ואנו מקווים שהיא תמשיך לעשות זאת". הוא הוסיף כי "הארגון בוחן את ההשפעות מהחלטת ארה"ב, ויפעל עם המדינות החברות למילוי החסרים". עוד ציין: "כשאנחנו מפוצלים, הנגיף מנצל את הסדקים בינינו".

 

 

יו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אבהנום ג'יבריסוס יו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אבהנום ג'יבריסוס צילום: אי.אף.פי

 

19:22 - פולקסווגן מתכננת להפעיל מחדש את המפעלים שלה בגרמניה עוד לפני סוף החודש

 

פולקסווגן מתכננת להפעיל מחדש את המפעלים שלה בגרמניה עוד 27 באפריל, כך דווח היום. בשלב הראשון מתכננים בחברה להחזיר בהדרגה את קצב הייצור האוטומטי שהושבת. ההחלטה מגיעה לאחר שבחודש שעבר סגרה פולקסווגן באופן זמני את מרבית מפעלי הייצור שלה באירופה עבור מותגי הרכב שכוללים את שם המותג פולקסווגן, אאודי, פורשה, סקודה וסיאט.

 

19:20 - איטליה: עוד 578 מתו מקורונה, נמשכת הירידה במספר הנדבקים החדשים

 

578 בני אדם מתו ביממה האחרונה מנגיף הקורונה באיטליה. כך מסרו הרשויות במדינה. מדובר בירידה קלה ביחס לאתמול, אז נרשמו 602 מקרי מוות בארץ המגף. לצד זאת, נמשכת הירידה במספר המקרים המאובחנים החדשים - 2,667 בני אדם אובחנו כנשאי הנגיף ביממה האחרונה, בהשוואה ל-2,972 בני אדם ביממה הקודמת. מדובר במניין הנדבקים הנמוך ביותר באיטליה זה יותר מחודש. מניין המתים הכולל באיטליה עומד על 21,645. מניין הנדבקים עומד על 165,155.

  

17:08 - מספר הנדבקים בקורונה בעולם חצה את רף ה-2 מיליון בני אדם

 

מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בעולם חצה את רף השני מיליון. כך עולה מספירה של סוכנות הידיעות רויטרס. בעוד שלרף מיליון החולים הראשון לקח 83 ימים להגיע, אל רף המיליון השני לקח 14 יום בלבד. בתוך כך, מניין המתים הכללי בעולם מהנגיף עומד על יותר מ-131 אלף.

 

 

 תושבת סביליה בספרד מתפללת מחוץ לקתדרלה תושבת סביליה בספרד מתפללת מחוץ לקתדרלה צילום: אי פי איי

 

16:55 - בוריס ג'ונסון: לא נפסיק את המימון לארגון הבריאות העולמי

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, שהחלים מקורונה, אמר כי ארצו לא תפסיק את המימון לארגון הבריאות העולמי כפי שעשתה ארצות הברית. הממשלה הבריטית צפויה להודיע מחר על המשך התוכנית לבלימת התפשטות הנגיף, ובממלכה מדגישים כי עברו את שיא ההדבקה.

 

761 בני אדם מתו בבריטניה ביממה האחרונה מנגיף הקורונה. כך מסרו הרשויות בממלכה. מניין המתים הכולל מהנגיף עלה ל-12,868 בני אדם. בתוך כך, נמסר כי 98,476 אובחנו כחולים בנגיף. עוד נמסר כי נערכו יותר מ-313 אלף בדיקות קורונה. 

 

בוריס ג'ונסון אחרי שחרורו מבית החולים בוריס ג'ונסון אחרי שחרורו מבית החולים צילום: איי פי

 

 

16:50 דו"ח של הפרלמנט האיראני: מספר המתים מקורונה במדינה כפול מזה שפורסם

 

דו"ח של הפרלמנט האיראני מעריך כי מניין המתים מנגיף הקורונה ברפובליקה האיסלאמית הוא כפול מזה שפורסם, בין היתר לאור זאת שלא כל האנשים שסבלו מתסמינים נשימתיים נבדקו לקורונה וכן בעקבות חוסר דיוק בספירה. גורמים רשמיים ברשויות הבריאות באיראן לא מסרו תגובה לדו"ח, שנחשב להטלת האשמה המשמעותית ביותר בתוך איראן, שכן הוא בא מטעמה של רשות רשמית במדינה. מומחים בינלאומיים סברו בעבר שהמספרים באיראן אינם מדויקים. עפ"י הנתונים הרשמיים של הממשלה, 4,777 בני אדם מתו מהנגיף באיראן. בסך הכל מניין הנדבקים שפרסמה הממשלה עומד על 76,389.

 

 

טהרן טהרן צילום: רויטרס

 

16:30 - מניין חולי הקורונה בהולנד עלה ל-28,153

 

הרשויות בהולנד הודיעו כי מניין חולי הקורונה במדינה עלה ל-28,153, זאת לאחר שביממה האחרונה אובחנו 734 חולים חדשים. עד כה מתו בהולנד 3,134 בני אדם שנדבקו בנגיף.

 

13:30 - רוסיה נגד ארה"ב

 

רוסיה מתחה ביקורת על החלטת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להפסיק את המימון האמריקאי לארגון הבריאות העולמי. ממשרד החוץ הרוסי נמסר כי "מדובר במהלך אנוכי אשר פוגע בגוף אליו נושאות מדינות רבות את עיניהן במסגרת המאבק בווירוס הקורונה".

 

12:20 - כמעט 19 אלף מתים בספרד

 

רשויות הבריאות בספרד הודיעו כי מניין קורבנות הקורונה במדינה עלה ל-18,579 בני אדם. מניין החולים הכולל במדינה עומד על 177,633.

 

10:55 - סין לארה"ב: כבדו המחויבות לארגון הבריאות העולמי

 

סין הפצירה בארה"ב לכבד את מחויבויותיה לארגון הבריאות העולמי, זאת ברקע הודעתו של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ על הפסקת המימון לארגון. ממשרד החוץ הסיני נמסר כי החלטת ארה"ב תשפיע על כלל המדינות שנאבקות בנגיף. 

 

09:20 - מעל 127 אלף חולים בגרמניה

 

מניין חולי הקורונה בגרמניה עלה ל-127,584 בני אדם. מניין קורבנות הנגיף במדינה עלה ל-3,254.

 

07:35 - שיא מתים בארה"ב תוך יממה

 

לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס ביממה האחרונה מתו בארצות הברית 2,228 בני אדם מקורונה. מדובר בשיא מתים תוך יממה אחת. עד כה מתו במדינה 25,757 בני אדם מהידבקות בנגיף ואובחנו כחולים יותר מ-605 אלף. עד כה, יותר משני מיליון בני אדם חלו בקורונה ברחבי העולם מאז התפרצה המגפה בסין. יותר מ-126 אלף מתו לאחר שנדבקו בנגיף ויותר מ-485 אלף החלימו. 

 

דובר ממשלת יפן קרא לאזרחים במדינה "לעשות כל שבכוחם כדי להפחית את האינטראקציה עם אנשים אחרים ב-70%", זאת כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה במדינה. הוא אמר כי "אם הדברים לא ישתנו, עלול מספר הנדבקים לזנק ב-80,000 תוך חודש". לדבריו, נשקלת בקשה לחלק 100 אלף ין (933.45 דולר) לכל אדם ביפן על מנת להעניק סיוע, בשל הפגיעה הכלכלית מהמגפה.

 

 

ר"מ יפן, שינזו אבה ר"מ יפן, שינזו אבה צילום: רויטרס

 

בתוך כך, הרשויות בסין עדכנו כי ביממה האחרונה נדבקו 46 בני אדם, נתון נמוך מאלה שדווחו בימים האחרונים. 36 מהחולים החדשים הגיעו ממדינה זרה. כמו כן מסרו בסין כי אדם אחד מת ב-24 השעות האחרונות מהידבקות בנגיף. עד כה יותר מ-82 אלף נדבקו ברחבי המדינה, שבה התפרץ הנגיף לראשונה, ומתו 3,342 בני אדם.

x