שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

ארגון הבריאות העולמי: "אסור להפוך את המשבר לפוליטי - אחרת נראה עוד הרבה שקי גופות"

נשיא הארגון, טדרוס אבהנום ג'יבריסוס, קרא לארה"ב ולסין להפגין "מנהיגות ישרה"; לדבריו, "הפוקוס של כל המפלגות צריך להיות על הצלת חיים. בבקשה אל תעשו פוליטיזציה לנגיף"; ברקע: הביקורת שמתח אתמול נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הארגון

שירות כלכליסט 20:1608.04.20

נשיא ארגון הבריאות העולמי (WHO) ביקש הערב מארה"ב וסין להפגין "מנהיגות ישרה" בכל הנוגע למגפת הקורונה, והזהיר את מנהיגי העולם שלא לבצע פוליטיזיצה של המשבר "אם אתם לא רוצים לראות עוד שקי גופות רבים".

 

ברקע לדברים של טדרוס אבהנום ג'יבריסוס: הביקורת שמתח אתמול נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על ה-WHO. הנשיא צייץ בטוויטר כי הארגון "נכשל בגדול" בטיפול במגפת הקורונה, וכי  "הארגון מאוד בעד סין, למרות שהוא ממומן ברובו על ידי ארה"ב. נבחן זאת היטב. למרבה המזל דחיתי את עצתם בתחילת המשבר וסגרתי את השערים לסין. למה הם נתנו לנו כזאת עצה גרועה?".

 

מאוחר יותר איים טראמפ בתדרוך היומי בבית הלבן באשר לנגיף הקורונה כי ישהה את התרומה האמריקנית לארגון הבריאות העולמי. לאחר שנשאל על ידי העיתונאים האם זה הזמן הנכון בהתחשב במשבר הקורונה הסתייג וציין כי הוא "אני לא אומר שאעשה זאת, אני רק בוחן את האפשרות". 

 

ג'יבריסוס אמר הערב: "בסופו של יום, המנהיגים שייכים למפלגות פוליטיות. הפוקוס של כל המפלגות צריך להיות על הצלת חיים. בבקשה אל תעשו פוליטיזציה לנגיף".  

 

הוא קרא לאחדות עולמית, ואמר כי הנגיף ינצל קרעים בין מפלגות, קבוצות דתיות ואומות - כדי להתפשט מהר יותר. "אם אתם (הכוונה למנהיגים) רוצים להפיק תועלת מהמשבר, ורוצים עוד הרבה שקי גופות - בבקשה, תעשו את זה. אבל אם אתם לא רוצים עוד הרבה שקי גופות - בבקשה אל תבצעו פוליטיזציה של המשבר". 

 

לדבריו, ללא אחדות, גם מדינות שמערכת הבריאות שלהן טובה, ימצאו עצמן במשבר. זה המסר שלנו - אחדות ברמה הלאומית". 

 

 

טדרוס אבהנום ג'יבריסוס טדרוס אבהנום ג'יבריסוס צילום: אי.אף.פי

 

 

ארגון הבריאות העולמי הכריז על מגפת הקורונה בסין כעל "מצב חירום בינלאומי" ב-30 בינואר, כאשר מספר הנדבקים בעולם היה 8,200. כיום עומד מספר הנדבקים על כמעט 1.5 מיליון. כחודש לאחר מכן צייץ טראמפ כי "הקורונה כמעט נמצאת בשליטה בארה"ב". מספר הנדבקים בארה"ב עומד כיום על 401 אלף, ומספר המתים - על 12.9 אלף.

x