$
קורונה

גייטס יורה בכל התותחים: ישקיע מיליארדים בחברות שמפתחות חיסון לקורונה

מייסד מיקרוסופט אמר כי הארגון הפילנטרופי שלו ישקיע בהקמת מפעלים עבור שבע חברות, כאשר בסופו של דבר הוא יתמקד רק באחת או בשתיים מהן - זאת "כדי שלא נבזבז זמן בכך שקודם נשאל איזה חיסון עובד, ורק אז נממן את המפעל לייצורו. מה הם כמה מיליארדים במצב הנוכחי, שגורם לאובדן טריליונים"

שירות כלכליסט 11:0004.04.20

מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, ישקיע מיליארדי דולרים בהקמת מפעלים עבור שבע חברות שמפתחות חיסונים לנגיף הקורונה.

 

 

 

בתוכנית ה"דיילי שואו" אמר גייטס שהארגון הפילנטרופי שלו, ה-Gates Foundation, יכול לפעול מהר יותר מממשלות בכל הקשור למלחמה בקורונה. "כיוון שהארגון שלנו מכיל מומחיות כה נרחבת במחלות מדבקות, חשבנו על המגפה ומימנו מספר דברים כדי שנהיה יותר מוכנים, כמו  הניסיון ליצור חיסון. הכסף שלנו יכול להאיץ תהליכים", אמר גייטס.

ביל גייטס ביל גייטס צילום: בלומברג

 

גייטס אמר שבחר את שבעת המועמדים המובילים ליצירת חיסון ובכוונתו לבנות עבורם מתקני ייצור. "למרות שבסופו של דבר נמשיך לתמוך רק באחד או שניים מתוכם, בכוונתנו לממן מפעלים של כל השבעה, כדי שלא נבזבז זמן בכך שקודם נשאל איזה חיסון עובד, ורק אז נממן את המפעל לייצורו", הוא אמר.

 

במאמר שפורסם בוושינגטון פוסט בתחילת השבוע, כתב גייטס שכמה מהמועמדים המובילים זקוקים לציוד מאוד ספציפי. "אלה יהיו כמה מיליארדי דולרים שנוציא גם על הניסויים שלא יובילו למציאת חיסון, אבל מה הם כמה מיליארדים במצב הנוכחי, שגורם לאובדן טריליוני דולרים... זה שווה את זה".

 

הוא הוסיף כי הארגון בראשותו "יכול לגרום לזה לקרות ובכך לחסוך חודשים, כיוון שכל חודש הוא קריטי". גייטס ואשתו מלינדה כבר התחייבו לתרום 100 מיליון דולר למלחמה בקורונה, כולל למאמץ לשלוח בדיקות ביתיות לתושבי מדינת וושינגטון. במאמר שפרסם הפציר גייטס בממשלה להטיל תנאי הסגר חמורים יותר בכל המדינות, והעריך שארה"ב תזדקק לעשרה שבועות של הסגר כללי כדי להתמודד ביעילות עם התפרצות הנגיף.

x