$
חברה וסביבה

העיר שנזן היא הראשונה בסין האוסרת על אכילת כלבים וחתולים

התקנות החדשות שיייכנסו לתוקף במאי, אוסרות גם על המתת חיות בית לצרכי רפואה מסורתית. העובר על החוק יידרש לשלם קנס בסכומים גבוהים

שירות כלכליסט 22:5002.04.20

העיר שנזן (Shenzhen) שבדרום-מזרח סין הפכה לעיר הראשונה במדינה שאוסרת על אכילת חתולים וכלבים - ועל המתה שלהם לכל צורך אחר, כולל ייצור מוצרי רפואה מסורתית.

 

 

התקנות המקומיות החדשות שנקבעו בעיר אוסרות שימוש לאוכל של כל חיות הבית - האיסור ייכנס לתוקף ב-1 במאי ואכיפתו תחל באופן מיידי. הענישה הצפויה על העבריין תהיה קנס, כאשר סככומי המינימום שנקבעו נחשבים לגבוהים יחסית.

 

בחודש פברואר, בעקבות פרוץ מגפת הקורונה, הועבר בסין חוק האוסר על אכילת חיות בר, אולם חוק זה מוגבל בזמן ואינו מתייחס לחיות בית והוא החריג שורה של מקרים.

 

לפי התקנות שנקבעו בשנזן, תיאסר צריכה של חיות בר מוגנות וחיות בר נוספות שנקבעו ברשימה, כולל חיות חווה. בנוסף נאסרה כאמור הצריכה של חיות שנהוג לגדל בבתים.

שוטרים במעבר הגבול בין שנזן להונג קונג שוטרים במעבר הגבול בין שנזן להונג קונג צילום: איי אף פי

 

 

לא ברור עדיין עד כמה התקנות יצליחו לשנות את המנהגים המושרשים בחברה הסינית ובתרבות שלה, אך לפחות לעת עתה הרשויות בסין מתגאות במהלך והוא פורסם על ידי הממשל בבייגי'נג.

 

בתקנות נקבע שהחיות שכן מותרות למאכל הן עגלים ופרות, כבשיםחזירים, עופות, ארנבות, ברווזים-אווזים וחמורים, וכן חיות ים שלא חל על צריכתם איסור לפי חוק אחר של המדינה. .

 

החולים הראשונים שהגיעו לבתי החולים בווהאן ושנדבקו בנגיף (שאובחן תוך ימים כקורונה) עברו או עבדו בשוק שבעיר, בין דוכני חיות הבר. המערכת הרפואית קישרה במהירות בין המחלה לשוק אך לקח עוד זמן מה עד שהבינה שהנגיף מתאפיין גם בהדבקה בין בני אדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x