$
קורונה

משבר הקורונה

דיווח: המודיעין האמריקאי קבע - סין לא העבירה את המספרים המלאים על חולי הקורונה

לפי בלומברג, בדוח סודי שהציג המודיעין האמריקאי לאנשי הממשל בבית הלבן בשבוע שעבר, נטען כי סין לא חשפה במכוון את המספרים המלאים של האנשים שחלו ומתו מהנגיף במדינה, ושהמספרים הרשמיים מסין מופרכים

שירות כלכליסט 20:4901.04.20

הממשלה הסינית לא חשפה במכוון את מספר החולים המלא מהקורונה במדינה, ומספר המתים מהנגיף - זוהי העמדה שהציגה קהיליית המודיעין בארה"ב לאנשי הממשל בבית הלבן. כך לפי דיווח בבלומברג.

 

 

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

בבלומברג מציינים, על סמך שיחות עם שלושה גורמים אמריקאים רשמיים, שבדוח חשאי רשמי שהועבר על ידי המערכת המודיעינית נקבע שהנתונים שהוציאה סין מדי יום על מספר האנשים שנדבקו בנגיף קוביד-19 בסין ומספר המתים מהנגיף לא היו מלאים.

 

לפי שניים מהגורמים שעמם שוחחה בלומברג, הדוח הסודי האמור קבע שהמספרים שיוצאים מסין הם מופרכים - לדבריהם הדוח הועבר לבית הלבן בשבוע שעבר.

 

הסרת הסגר מעל ווהאן, מוקד התפרצות המגפה הסרת הסגר מעל ווהאן, מוקד התפרצות המגפה צילום: רויטרס

 

 

במהלך השבוע שעבר, באחת ממסיבות העיתונאים, אמר הנשיא דונלד טראמפ: "אתה לא יודע מהם המספרים בסין". הבית הלבן ושגרירות סין בוושינגטון לא העבירו מענה לבקשות לתגובה.

 

אתמול אמרה ד"ר דבורה בריקס, המייעצת לבית הלבן בענייני התגובה למגיפה, כי הדיווחים הפומביים שיצאו מסין היו הבסיס להנחות העבודה בשאר העולם לגבי התמודדות עם הנגיף.

 

גופה בעיר ווהאן, סין גופה בעיר ווהאן, סין צילום: איי אף פי

 

 

"הקהילה הרפואית פירשה את המידע שיצא מסין כך: זה רציני אבל פחות ממה שכולם ציפו, בגלל שלדעתי כנראה היה חסר לנו חלק משמעותי מאד של מידע, שאותו אנו רואים עכשיו במה שקורה באיטליה ובספרד", אמרה בריקס.

 

לפי הנתונים המעודכנים של אונ' ג'ון הופקינס, סין דיווחה עד כה על 82,361 בני אדם שנדבקו בקורונה וכ-3,300 מקרי מוות.

 

הנתונים הללו רחוקים מאד מהמספרים שנרשמו בארה"ב, שהפכה למדינה עם מספר הנדבקים הגבוה ביותר בעולם, עם יותר מ-189 אלף חולים ומעל 4,000 מתים מהקורונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x