$
קורונה

משבר הקורונה

טראמפ אישר את תוכנית הסיוע למשק האמריקאי בסך 2 טריליון דולר

התוכנית, שאושרה מוקדם יותר היום על ידי הקונגרס האמריקאי, נועדה לסייע למשק בעקבות פגיעת נגיף הקורונה וכוללת בין היתר סיוע ישיר לאזרחים ומענקים לעסקים; יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי מסרה שצפויות עוד תוכניות סיוע

שירות כלכליסט 23:4127.03.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אישר הערב (ו') את חבילת הסיוע בסך 2 טריליון דולר למשק האמריקאי, בעקבות התפשטות מגפת הקורונה. נוסח תוכנית הסיוע חסרת התקדים נשלח לאישור הנשיא על ידי הקונגרס האמריקאי, שאישר אותה מוקדם יותר היום. 

 

התוכנית כוללת תשלומי סיוע לאזרחים, הגדלת דמי האבטלה, מימון נוסף לביטוח הבריאות והלוואות ומענקים לעסקים כדי לצמצם פיטורים. היא עברה פה אחד בסנאט שלשום. יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, מסרה שצפויות עוד תוכניות סיוע. 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: איי אף פי

 

עדיין לא ברור מתי יוכל הממשל להעביר את הכסף, אך מהבית הלבן ומטעם כמה מנהיגים בקונגרס נמסר שחלק מהאזרחים הזכאים יקבלו תשלום ישיר של 1,200 דולר בתוך שלושה שבועות.

 

אתמול התפרסם בארה"ב כי התביעות הראשונות לדמי אבטלה עלו בחודש שעבר לשיא של 3.3 מיליון אחרי שעסקים ברחבי המדינה נאלצו לסגור את שעריהם עקב המגפה. בתי החולים, בעיקר במדינת ניו יורק, משוועים לסיוע ולמשאבים כדי להעניק טיפול לחולים ההולכים ומתרבים. בארה"ב יש כעת מעל 92 אלף מקרים ידועים של חולי קרונה, ולפחות 1,380 בני אדם מתו מהמחלה שם.

 

לפני ההצבעה, קראו מנהיגי הקונגרס לאנשיהם לציית להוראות של שמירת המרחק זה מזה. פלוסי אמרה כי "על הקונגרס להפגין אומץ, נחישות וכוח, על מנת לשים את המשפחות והעובדים בראש הרשימה".

x