$
קורונה

מושל מדינת ניו יורק: "תוכנית הסיוע הפדרלית נוראה עבורנו"

אנדרו קומו: ניו יורק תקבל סיוע של 3.8 מיליארד דולר, אבל מצפה לירידה בהכנסות של 8-15 מיליארד דולר; הוא קרא שוב לממשל לספק למדינה 15 אלף מכונות הנשמה

שירות כלכליסט 23:5525.03.20

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קומו יצא היום נגד תוכנית הסיוע הענקית עליה סוכם בין הממשל לקונגרס, בהיקף של 2 טריליון דולר. הוא קרא שוב לממשל לספק למדינה 15 אלף מכונות הנשמה שיידרשו לדבריו בשבועות הקרובים.

 

"התוכנית נוראה עבורנו", אמר קומו במסיבת עיתונאים, וציין כי המדינה תקבל סיוע של 3.8 מיליארד דולר והעיר ניו יורק - רק 1.3 מיליארד דולר. מספר החולים המאומתים בעיר עומד על כ-15.5 אלף  - פי שבעה מהמספר בכל קליפורניה. 192 בני אדם מתו מהנגיף. מספר החולים הכולל במדינה עומד על כ-30 אלף.

 

"הסכום של 3.8 מיליארד דולר נשמע גדול - אבל ניו יורק מצפה לירידה בהכנסות של 8-15 מיליארד דולר", אמר קומו. לדבריו, הנגיף כבר גרם למדינה נזק של כמיליארד דולר.

 

אנדרו קומו אנדרו קומו צילום: בלומברג

 

קומו אמר כי שוחח היום עם בכירים בבית הלבן בנוגע לסוגיית מכונות ההנשמה - הוא הציע כי המכונות יובאו לניו יורק, ולאחר מכן יועברו למוקד ההתפרצות הבא בארה"ב.

 

"אנו מבקשים מהמדינה לעזור לנו", אמר קומו. "נחזיר לה על כך - בתוספת דיבידנדים". לדבריו, "רכשנו כל מה שאפשר לרכוש".

 

מתחילת המשבר רכשה מדינת ניו יורק 7,000 מכונות הנשמה, ותקבל עוד 4,000 מהממשל הפדרלי - אלה מצטרפות ל-4,000 המכונות הקיימות. ואולם כאמור, קומו אמר כי ניו יורק זקוקה ל-15 אלף מכונות הנשמה נוספות כדי להתמודד עם העלייה הצפויה במספר החולים קשה.

x