שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

טראמפ: "רוצים להסיר את המגבלות עד חג הפסחא, ב-12 באפריל"

נשיא ארה"ב בראיון לרשת פוקס: " "אנשים מתים מהקורונה, אבל מיתון רציני יכול לגבות יותר קורבנות. הולכות להיות לך התאבדויות באלפים"; אופטימיות לגבי השגת הסכם בסנאט לגבי חבילת החילוץ

שירות כלכליסט 20:2824.03.20

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר היום כי אנשים צריכים לחזור לעבודה בקרוב וכי הוא ירצה להסיר את רוב המגבלות שהוטלו על ארצות הברית עד חג הפסחא שיחול ב-12 באפריל.

 

 

למרות שהזינוק במספר הנדבקים והמתים בארה"ב – לפי שעה יש בה יותר מ-50 אלף נדבקים וכ-600 מתים (לפי ספירות של רשת CNN ואוניברסיטת ג'ון הופקינס) – הנשיא שב ואמר היום שצעדים כמו סגר, שהוטלו כבר על יותר משליש מכל האמריקנים – הם "תרופה שגרועה יותר מהבעיה".

 

בראיון לרשת "פוקס ניוז" אמר טראמפ כי "אנשים מתים מהקורונה, אבל מיתון רציני יכול לגבות יותר קורבנות. הולכות להיות לך התאבדויות באלפים".

 

הנשיא הזכיר את תקופת 15 הימים של הריחוק החברתי שעליה הכריז לפני כשבוע, ורמז שלאחריה תתקבל החלטתו. יצוין כי צעדים כמו סגר לא הוכרזו על ידי הנשיא עצמו, אלא על-ידי מושלי המדינות שנקטו צעדים כאלה – כמו ניו יורק וקליפורניה – ולכן לא ברור אם הוא יכול לבטל את ההגבלות הללו.

 

טראמפ ציין בדבריו הערב כי ארה"ב לא "סגרה את המדינה" בגלל האלפים שמתים בה כל שנה משפעת או בתאונות דרכים. הוא אמר כי האמריקנים יוכלו להמשיך לשמור על ריחוק חברתי גם אם יחזרו לעבוד. "אתה יכול להרוס מדינה בדרך הזאת של השבתה", הוסיף.

 

טראמפ טראמפ צילום: איי אף פי

 

מוקדם יותר היום האיץ טראמפ בסנאט לאשר את חבילת הסיוע. "הקונגרס חייב לאשר את העסקה היום, בלי כל השטויות מסביב. ככל שזה ייקח יותר זמן - יהיה יותר קשה להתניע מחדש את הכלכלה שלנו".

 

יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, ומנהיג הרוב הרפובליקאי בסנאט מיץ מקונל הביעו הערב אופטימיות לגבי הסיכויים לאשר עוד היום את חבילת החילוץ, שהיקפה נאמד ב-1.6-1.8 טריליון דולר.

 

מספר חולי הקורונה המאומתים בארה"ב עומד על כ-46 אלף, 593 בני אדם מתו מהנגיף.

 

אנדרו קומו, מושל מדינת ניו יורק - מוקד ההתפרצות העיקרי בארה"ב, עם כ-25 אלף נדבקים וכ-200 מתים, ביקש היום מהממשל הפדרלי סיוע של אלפי מכונות הנשמה שיישלחו למדינה בתוך 14 יום.

 

לדבריו, "הנשיא אמר שמדובר במלחמה. ובכן, שיפעל כמו במלחמה".

 

מוקדם יותר השבוע, קומו נתן אור ירוק להקמת בתי חולים ארעיים ברחבי המדינה, בהם ארבעה במרכז הכנסים ג'אוויץ במנהטן. זאת כדי להיערך לקריסה אפשרית של מערך בתי החולים הקבוע.

x