$
קורונה

ריצ'רד ברנסון מזרים 250 מיליון דולר לחברות בקבוצת וירג'ין

הקבוצה מעסיקה 70 אלף עובדים בעשרות חברות, בעיקר בתחום התיירות והפנאי - ומרביתם הוצאו לחופשה ללא תשלום של 8 שבועות. ברנסון: "מגפת הקורונה היא המשבר הגדול ביותר שעמו התמודד העולם בימי חיי"

שירות כלכליסט 18:0223.03.20

 המיליארדר ריצ'רד ברנסון מזרים כספים לאימפריית וירג'ן שבבעלותו, ומזהיר: "מגפת הקורונה היא המשבר הגדול ביותר שעמו התמודד העולם במהלך חיי".

 

בבלוג שפרסם הלילה הודיע ברנסון על הזרמת 250 מיליון דולר לקבוצת וירג'ין, המעסיקה 70 אלף עובדים, שרובם הגדול הסכים לאחרונה לצאת לחופשה ללא תשלום של 8 שבועות.

 

חלק ניכר מהחברות בקבוצה עוסק בתחום התיירות ורק לאחרונה ביקשה וירג'ין להיכנס גם לעסקי הקרוזים באמצעות חברת וירג'ין וויאז', לאחר שהציגה את הספינה הגדולה הראשונה שלה "סקרלט ליידי".

 

 

"בשל העובדה שחלק גדול מהעסקים שלנו הם בסקטורים של פנאי, תיירות ואיכות חיים, החברות הללו מנהלות מאמץ אדיר לשרוד ולהציל משרות שלהן. חברת התעופה של הקבוצה נאלצה לקרקע כמעט את כל המטוסים שלה, חברת הקרוסים נדרשה לדחות את ההשקה, המלונות ומועדוני הבריאות שלנו נאלצו לסגור את שעריהם וחברת החופשות הקפיאה פעילות.

 

ריצ'רד ברנסון ריצ'רד ברנסון צילום: בלומברג

 

ברנסון התחייב בבלוג "להזרים רבע מיליארד דולר בשבועות הקרובים", אך הדגיש שגם לממשלות יש תפקיד בחילוץ החברות מהמשבר.

 

"הסיכוי להתאוששות כלכלית נרחבת יהיה תלוי באופן קריטי בכך שממשלות ברחבי העולם יציגו תוכניות חילוץ חדשות, שבנסיבות המיוחדות הללו יגנו על איכות החיים של האנשים".

 

קבוצת וירג'ין כוללת עשרות חברות, בהחזקה מלאה או חלקית, רובן הגדול אינן ציבוריות, בהן חברת התעופה וירג'ין אטלניק, חברת החלל וירג'ין גלקטיק (הנסחרת בניו יורק) קבוצת וירג'ין הוטלס, וירג'ין הולידייס, ועוד רבות.

x