$
עולם

השותפה של מובילאיי בסכנה: יצרנית הרכב הסינית NIO עלולה לפשוט רגל

היצרנית מסרה השבוע בתקשורת הסינית כי יתכן שלא תצליח לעבור את משבר הקורונה, ושייתכן שההון המצוי בידיה העומד על כ-152 מיליון דולר, לא יספיק: ההצהרה הובילה לצניחה של 17% במניית החברה

תומר הדר והגר רבט 11:0119.03.20

יצרנית הרכב הסינית NIO מסרה השבוע לתקשורת בסין כי יתכן שלא תצליח לשרוד את משבר הקורונה. לפי בכירים בחברה, NIO עשויה להיכנס בקרוב להליכים משפטיים. ההכרזה גרמה לירידה חדה של 17% בערך מניית החברה.

 

 

לפי מייסד החברה וויליאם לי, NIO הצליחה למסור בחודשים ינואר ופברואר רק 2,305 מכוניות, מספר זעום במיוחד גם במונחי שוק הרכב הסיני המקרטע, ששיעור המסירות בו צנח בכשמונים אחוזים במהלך ינואר ופברואר. לפי הצהרת החברה שנמסרה למשקיעים, ההון המצוי כעת בידי החברה - 151.7 מיליון דולר, אינו מספיק להבטיח את המשך קיומה השנה.

 

 

NIO עצמה מקרטעת זה שנים: הסטארט אפ הסיני שמייצר מכוניות חשמליות דיווח במחציתה השניה של 2019 על הפסד בגובה 479 מיליון דולר ועל יציאה לתכנית התייעלות מקיפה.

 

ביולי האחרון עזבו את החברה מספר בכירים, כולל ראש מחלקת המחשוב ובאוגוסט עזב את החברה ג'ק צ'אנג, אחד המייסדים. ל-NIO יש גם הקשר ישראלי חשוב: בנובמבר האחרון הודיעה מובילאיי כי חתמה על שותפות עם NIO, במסגרתה NIO תטמיע במכוניותיה ערכות טכנולוגיית נהיגה אוטונומית של מובילאיי.

 

בשעתו ציין וויליאם לי, יושב ראש NIO כי "החברה שואפת להעניק למשתמשים במכוניות שלנו את חוויית השימוש הטובה ביותר ולצורך זה אנו משתפים פעולה עם מובילאיי בתחום הנהיגה האוטונומית".

 

עוד ציין לי: "אנו גאים במרדף שלנו אחרי טכנולוגיות וחדשנות ומצפים לבנות את שיתוף הפעולה האסטרטגי עם מובילאיי כדי לשפר את היכולת של כלי הרכב שלנו".

x