שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

ביל גייטס: "אפשר להשתלט על הקורונה בתוך חודשיים וחצי"

מייסד מיקרוסופט שפרש לאחרונה מדירקטוריון החברה שהקים, סבור כי במידה ומדינה תבצע סגר ותשתמש בכמות מספקת של בדיקות, לדבריו: "בתוך שישה עד עשרה שבועות היא אמורה לרשום מספר נמוך מאוד של מקרים חדשים ותוכל להיפתח שוב לפעילות"

שירות כלכליסט 09:5919.03.20

מייסד מיקרוסופט ביל גייטס מפציר בתושבי העולם לשמור על קור רוח וסבור כי בתנאים הנכונים, כלומר סגר ושימוש בכמות מספקת של בדיקות, נגיף הקורונה יחלוף בתוך עשרה שבועות לכל היותר.

 

.

"אם מדינה תבצע כהלכה הסגרים והבדיקות, בתוך שישה עד עשרה שבועות היא אמורה לרשום מספר נמוך מאוד של מקרים חדשים ותוכל להיפתח שוב לפעילות", כך לפי גייטס, שאמר את הדברים לרדיט במסגרת הפאנל הווירטואלי "הכה את המומחה".

 צילום: בלומברג

 

גייטס עוסק באופן נרחב בפעילות בתחום בריאות הציבור במסגרת קרן הצדקה "ביל ומלינדה גייטס". דבריו נאמרו ימים ספורים אחרי שהודיע כי הוא פורש מהדירקטוריונים של מיקרוסופט וברקשייר הת'אוויי על מנת להתמקד בפעילות פילנתרופית. בדבריו לרדיט, גייטס התייחס למשמעויות השונות של הטלת סגר על מדינות.

 

"השלב הנוכחי של המחלה מכה בהרבה מדינות עשירות. התנהלות נכונה, כולל בדיקות וריחוק חברתי, שאותו אני מגדיר 'סגר', תביא לכך שבתוך חודשיים שלושה המדינות העשירות יימנעו מרמות גבוהות של הדבקה", כתב גייטס. "אני מודאג מהנזק הכלכלי אבל גרוע מכך, אני מודאג מההשפעה שתהיה לנגיף על כלכלות מתפתחות שאינן מסוגלות ליישם את הריחוק החברתי בדומה למדינות עשירות, ומערכות הבריאות שלהן ערוכות פחות להתמודדות עם העומס".

 

בתגובה לשאלה מה יכולים אמריקאים לעשות על מנת לסייע זה לזה, גייטס השיב כי יש לשמור על קור רוח, חרף הנסיבות.

 

 

 

 

אין זו הפעם הראשונה שגייטס משיב לשאלות הציבור במסגרת רדיט. בשנה שעברה, אחרי שנשאל מהו האיום הגדול ביותר על האנושות, גייטס התייחס בין השאר לאפשרות של מגיפה עולמית. "אנחנו מציינים 100 שנה להתפרצות השפעת הספרדית, ולו תחזור מגפה כזו, היא תתפשט הרבה יותר מהר הפעם, בהינתן היקף הנסיעות בעולם", כתב.

 

בשבועות האחרונים חזרו ועלו לכותרות אזהרות שהשמיע גייטס בעבר בכל הנוגע להיערכות המומלצת למקרה של מגיפה, כאשר עוד ב-2015 הוא הזהיר מפני ההתפרצות האפשרית של מגיפה עולמית שתגמד את ממדי האבולה בהשלכותיה.

 

"בשנים הבאות, אם ימותו 10 מיליון אנשים, זה יהיה בגלל מגיפה ולא בגלל מלחמה גרעינית, ואנחנו לא ערוכים לכך", אמר במסגרת הרצאת טד. אתמול התייחס שוב לצורך להגדיל את משאבי המחקר והפיתוח של תרופות וחיסונים לאיום מסוג זה.

 

ההרצאה של ביל גייטס ב-TED: 

 

"עלינו להיות מצוידים ביכולת להגביר את קצב האבחון ופיתוח תרופות וחיסונים", כתב גייטס. "הטכנולוגיות לעשות זאת קיימות, אם יתבצעו ההשקעות הנכונות. מדינות יכולות לעבוד בשיתוף פעולה בנושא זה. כבר הקמנו את הקואליציה לחדשנות ומוכנות אפידמיולוגית שפעלה למען פיתוח חיסונים, אבל המיזם זקוק למימון ברמות גבוהות יותר על מנת לפתח יכולת ייצור עבור העולם כולו", סיכם.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x