שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

משבר הקורונה

לראשונה: לא אובחנו הדבקות חדשות במקור הקורונה בסין

נמשכת בלימת הנגיף במדינה שבה התפרץ לראשונה: ביממה האחרונה לא אובחנו מקרים חדשים בעיר ווהאן, ואילו בשאר סין אובחנו רק 34 מקרים, כולם אנשים שהגיעו מחוץ למדינה

ynet 07:0919.03.20

אבן דרך משמעותית במאבק העולמי בנגיף הקורונה: משרד הבריאות של סין עדכן הלילה (בין רביעי לחמישי) כי ביממה החולפת לא דווח על הדבקות מקומיות בנגיף הקורונה בתוך המדינה - לראשונה מאז התפרץ בה לפני כארבעה חודשים. עם זאת, שמונה חולים נוספים מתו מן הנגיף בעיר ווהאן שבמחוז חוביי, מוקד התפרצות הנגיף. זאת בעוד ברחבי העולם רק מחריפים אמצעי הסגר והבידוד.

 

 

 

הרשויות בסין מסרו כי במחוז חוביי לא אובחנו כלל מקרים חדשים. בשאר חלקי סין אובחנו 34 מקרים, אך בכולם מדובר באנשים שהגיעו מחוץ למדינה - ולא בהדבקות מקומיות שהתרחשו בתוך המדינה. 21 מהמקרים נרשמו בבירה בייג'ינג, תשעה בעיר התעשייה גואנגדונג בדרום סין, שניים בשנגחאי ועוד אחד בצפון המדינה.

 

 סופרמרקט בווהאן סופרמרקט בווהאן צילום: EPA

 

בשיאה של ההתפרצות דווחו בווהאן אלפי מקרים חדשים מדי יום, ומערכת הבריאות המקומית התקשתה לעמוד בעומס. לאחרונה התחילה סין לצמצם את מגבלות הסגר הנוקשות שהטילה על האוכלוסייה, אך החמירה את חובת הבידוד על מי שמגיעים לערים הגדולות בייג'ינג ושגחאי, וכן על המגיעים מחוץ לסין. זאת לקראת חזרתם הצפויה לסין של סטודנטים ואחרים. במחוזות שונים נדרשים אנשים המגיעים לחו"ל להיכנס לבידוד למשך 14 יום בבתי מלון שהוכשרו למטרה זו.

 

כעת עומד מניין הנדבקים בסין על 80,928 בני אדם בסך הכל, ומניין המתים הוא 3,245. 70,420 בני אדם שוחררו מבתי החולים, ו-7,263 עדיין מאושפזים. מספר הנדבקים בעולם הגיע אתמול ליותר מ-200 אלף, ומספר המתים עלה על 8,700.

 

העיתון הממשלתי הסיני "צ'יינה דיילי" דיווח כי כאשר במשך 14 יום לא ידווחו מקרים חדשים, עשויות הרשויות להסיר את הסגר הכללי המוטל על ווהאן. עם זאת יינקטו צעדי מנע נוקשים כדי למנוע התפרצות מחודשת. זאת לדברי לי לנג'ואן, מנהל המעבדה לאבחון וטיפול במחלות זיהומיות בסין.

 

ווהאן, עיר בת 11 מיליון תושבים, נמצאת תחת סגר מאז אמצע ינואר. היא מוגדרת יעד "בסיכון גבוה" ונתנונה למגבלות תנועה חמורות. נכון לאתמול עמד מניין המתים בחוביי על 3,130 - יותר משליש ממניין המתים העולמי. אתמול נרשם בווהאן מקרה אחד בלבד של הדבקה מקומית. ביתר היישובים בחוביי לא אובחנו הדבקות חדשות כבר כמעט שבועיים.

 

לפי ההערכות, נגיף הקורונה עבר מבעלי חיים לבני אדם בשוק בעיר ווהאן שבו נמכרות חיות בר באופן בלתי חוקי. גורמי שלטון מקומיים בסין ניסו תחילה לטייח את ההתפרצות ולהסתיר את הנתונים האמיתיים לגביה. רופאים שהתריעו על הופעתו של נגיף חדש נעצרו והושתקו. לפי חוקרים סיניים המקרה הראשון דווח ב-1 בדצמבר 2019, אך רק בתשעה בינואר הוכרז כי מדובר בסוג חדש של נגיף ממשפחת הקורונה.

x