$
קורונה

נגיף הקורונה

"50 מיליון משרות בתחום התיירות נמצאות בסכנה השנה"

כך לפי מועצת התיירות והנסיעות העולמית שהתייחסה לנזקי הקורונה; מדובר ברבע מכלל המשרות בתחום; מציעה לבטל דרישה לוויזה היכן שניתן ולהפחית מסי נסיעות

שירות כלכליסט 13:2813.03.20

ההתפרצות העולמית של נגיף הקורונה עשויה להעמיד בסכנה עד 50 מיליון משרות בתחום התיירות, כך מסר גוף מוביל בענף.

 

 

 

לפי גלוריה גווארה, העומדת בראש מועצת התיירות והנסיעות העולמית (WTTC), ההתפרצות "מהווה איום רציני לתעשייה". זאת לאחר שאלפי טיסות בינלאומיות בוטלו ומספר חברות ביטוח הפסיקו להנפיק ביטוח נסיעות ללקוחות חדשים.

 

נתב"ג ריק נתב"ג ריק צילום: רויטרס

 

לפי BBC, נתונים חדשים שנמצאים בידי ה-WTTC מראים שמגזר הנסיעות עשוי להתכווץ בעד 25% ב-2020. המועצה קראה לממשלות לנקוט במספר צעדים שלדעתה יכולים להגן על העובדים. בין היתר הציעה לבטל את הדרישה לוויזה היכן שניתן, ולהפחית את העלויות להנפקתה; הקלת "חסמים לא חיוניים" בנמלים ושדות תעופה; הפחתת מסי הנסיעות; והגדלת התקציבים לקידום יעדי תיירות. אך גווארה הוסיפה גם ש"למגזרי הנסיעות והתיירות יש את הכוח לצלוח את האתגר הזה ולצאת ממנו מחושלים".

 

תעשיית התיירות הושפעה קשות מהתפשטות הנגיף, כאשר מדינות רבות מטילות הגבלות מסע בניסיון להכילו. חברת ספינות התענוגות פרינסס קרוזס השהתה את כל פעילותה ל-60 יום. אחת מספינותיה אולצה לעגון חמישה ימים מול חוף סן פרנסיסקו לאחר ש-21 מנוסעיה נמצאו כנשאים של הנגיף. שורת חברות תעופה ביטלו טיסות, וקוריאן אייר אף הזהירה שהנגיף עלול לאיים על עצם קיומה.

 

מספר הסינים שהשתמשו בטיסות ירד בחודש שעבר ב-84.5%, ומהווה דוגמה להשפעה הכלכלית העצומה על המדינה בה התפרץ הנגיף. רגולטור התעופה הסיני מסר בשבת שהירידה הזאת חתכה 21 מיליארד יואן (2.35 מיליארד פאונד) בהכנסות החברות.

x