$
קורונה

משבר הקורונה

עיריית ניו יורק הכריזה על מצב חירום: מספר הנדבקים הוכפל בתוך 24 שעות

ראש העיר, ביל דה בלאזיו: "הצעדים שעליהם הכריז אמש טראמפ מראים שהוא הרבה יותר מחובר למציאות, אבל הם עדיין לא נותנים לערים ולמדינות את הכלים שהן זקוקות להם כדי לנהל את המשבר"

שירות כלכליסט 23:0312.03.20

ראש העיר ניו יורק, ביל דה בלאזיו, הכריז הערב על מצב חירום בשל התפשטות נגיף הקורונה,. ההכרזה מאפשרת נקיטת צעדים חריפים יותר למאבק בקוביד-19.

 

בניו יורק אותרו עד כה 95 חולים בנגיף  - 42 מהם התגלו ב-24 השעות האחרונות. מעל 1,780 תושבים בעיר נמצאים בבידוד מרצונם, ו-29 - בבידוד בכפייה.  לדברי דה בלאזיו, בשבוע הבא מספר הנדבקים צפוי לחצות את ה-1,000.

 

ראש העיר הוסיף כי אולמות גדולים כמו מרכז ברקליס והמדיסון סקוור גרדן צפויים להישאר סגורים במשך חודשים.

 

"24 השעות האחרונות היו מאוד, מאוד מפכחות. נראה כאילו עבר המון זמן מאז אתמול בבוקר. קיבלנו היום מידע רב, ודברים רבים השתנו", אמר דה בלאזיו. "אני לא חושב שהיינו עדים אי פעם למצב כזה, שבו אנו מקבלים מידע חדש כל שעה".

 

 

ביל דה בלאזיו ביל דה בלאזיו צילום: איי אף פי

 

 

דה בלאזיו הורה ל-10% מעובדי העירייה, כ-35 אלף במספר, לעבור לעבודה מבית; עוד 20% מהעובדים יעבדו לסירוגין. הוא ביקש מהממשלה הפדרלית לספק ערכות בדיקה לנגיף, אשר יאפשרו לבדוק אלפי אנשים ביום, במקום מאות כיום.

 

לדבריו, "הצעדים שעליהם הכריז אמש הנשיא דונלד טראמפ מראים שהוא הרבה יותר מחובר למציאות, אבל הם עדיין לא נותנים לערים ולמדינות את הכלים שהן זקוקות להם כדי לנהל את המשבר".

 

מוקדם יותר היום אסר מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קומו, על כינוסים של מעל 500 משתתפים.  

x